Vytisknout tuto stránku
Echolokátor: FVTVRE – Mess

Echolokátor: FVTVRE – Mess

Sunshine jsou mrtvi, ať žijí FVTVRE? Tak jednoduché to není, přímá evoluční linie neexistuje a mezi oběma kapelami je jediný spojující článek – Kay Buriánek. Tak či onak se výrazná postava devadesátek a počátku milénia se třemi kolegy vrací do víru úderných riffů. FVTVRE jsou hardcore i punk, nostalgie bez retro nádechu, v řízené zvukové i strukturální anarchizaci se valící zlost a vzdor. Je to Mess, stejně jako pilotní singl, který předznamenává čtyřpísňové EP, jež vyjde koncem září na Bandcampu.

Bez předeher a mazlení na konci, minuta čtyřicet s ostrým nástupem a ostrým koncem. Takto to zřejmě bude častěji. Co se nestihne do dvou minut, to nemá smysl. Kde jiné kapely dají skladbu jednu, tam FVTVRE namačkají tři, čtyři. V dnešní uspěchané době nic na škodu.

O podivně znepokojující klip se známou tváří se postaral Štěpán FOK Vodrážka, režisér, který se hudebním videoklipům věnuje čím dál častěji.

 

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.