Vytisknout tuto stránku
Kinotip: Subject Lost uvádí krátkometrážní snímek o robotovi s duší

Kinotip: Subject Lost uvádí krátkometrážní snímek o robotovi s duší

Petr Adamec aka Subject Lost, elektronik s hlavou ve vesmírném nekonečnu, s animací koketoval už delší dobu. Jeho záliba nyní vyústila v jedenáctiminutový animovaný snímek, v němž se prolíná jeho abstraktní elektronika s konkrétním fikčním světem robotické science fiction.

Post-apokalyptická vize dohnala lidstvo na konci 21. století k útěku ze znečištěné Země. A zatímco lidé založili kolonie na Marsu a Jupiterově měsíci Europa, ze Země se stala obrovská průmyslová zóna plná zautomatizovaných robotů. Jenže jeden robot není až tak automatický, jak má být. Jeden robot myslí svým elektročipem sám za sebe. Jmenuje se Norbert 6. A jeho nalajnovaný život se mu omrzel.

„Norbert 6 je příběh robota s naivní duší dítěte a srdcem plným ozubených koleček. Nedokáže se smířit s předem daným životem dle sériového čísla a vydává se hledat štěstí tam, kde svět ještě není zkažený,“ říká ke snímku Adamec. Jak jeho moderní animovaná variace na čapkovské R.U.R. dopadne? Zjistěte sami výše.

Spolu se snímkem Subject Lost zároveň vypouští i soundtrack, který se příběhem prolíná. Poslechnout a koupit za symbolickou částku si jej můžete na bandcampu.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.