Vytisknout tuto stránku

Okurková sezóna: Metallica odehraje koncert na Antarktidě aneb Když hudebníci hrají na nezvyklých místech

Metaloví matadoři z Metallicy našli způsob, jak si zpestřit jejich dlouholetý a neutuchající koncertní život. V prosinci totiž odehrají koncert na místě, kam se mnoho lidí, natožpak hudebních kapel nedostane. Na Antarktidě.

Metallica koncert odehraje 8. prosince v prostorách argentinské antarktické stanice Carlini, přičemž lístky na něj vyhrají zájemci v soutěži, která je určena pouze pro fanoušky z Latinské Ameriky. Aby nebylo kuriozit okolo koncertu málo, bude zvuk divákům přenášen pouze skrze sluchátka.

Metallica není první kapelou, která si na Antarktidě zahraje. Prvenství jim v roce 2007 sebrala skupina Nunatak, složená z členů klimatologického výzkumného týmu, která v nehostinné krajině uspořádala minikoncert v rámci celosvětové hudebně-charitativní akce Live Earth.

Nezvyklá místa k uspořádání živých vystoupení jsou pro hudebníky vůbec lákadlem. Známé jsou například sezónní koncerty na vrcholku rakouské hory Idalp (2 300 m n. m.), kde si již zahráli například Bob Dylan, Elton John, Jon Bon Jovi, Rihanna či Kylie Minogue. Pod mořskou hladinu pak pravidelně směřuje floridský Underwater Music Festival.

Koncertovat se dá také ve věznicích, o čemž svědčí památné vystoupení Johnnyho Cashe, které se uskutečnilo v roce 1968 ve věznici Folsom, na střechách domů, což jako první odhalili The Beatles v roce 1969, v autobusech (The White Stripes v roce 2007) či ve školní kantýně (Arcade Fire taktéž v roce 2007).

Netradiční koncertní místa nejsou cizí ani českým kapelám. Například letos si ve Zbrašovských aragonitových jeskyních zahráli November 2nd.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.