Vytisknout tuto stránku

Pořadatelé Slavíka se vyjádřili k vyřazení Řezníka

Český slavík čelí salvě kritiky. Po kontroverzním vyjádření Richarda Krajča ke Karlu Gottovi však nyní převažuje vyřazení umělce, který si říká Řezník.

Tento čin pořadatelé vyjadřují v tiskové zprávě: „Neposuzujeme uměleckou stránku Řezníkovy produkce. Rozhodně však nechceme a nebudeme podporovat propagaci extrémního násilí, kterou systematicky dělá ve svých textech i obchodních aktivitách.“ Jako jeden příklad za všechny je uváděna skladba Ta holka v mym sklepě. „Kromě našich hodnot jsme vázáni právními předpisy České republiky, které nám mj. zakazují spojovat naše reklamní aktivity, kam spadá i uvedená soutěž, s propagací násilí či snižováním lidské důstojnosti.“ Vyřazení takto soutěž zvážila jako povinnost. Vyjádření ještě zachycuje, jak se ke kauze postavila většina médií. „Netěší nás, že tímto způsobem získává komercionalizované násilí publicitu, ale nastala potřeba to důkladně vysvětlit a trváme na svém stanovisku k obsahu hudebních sdělení a obchodním aktivitám Martina Pohla (alias Řezníka). Hudba násilí nepodporuje, naopak mu odjakživa čelí.“ Otevřený dopis organizátorů Martinu Pohlovi si můžete přečíst zde.

Českého slavíka 2013 v hlavních kategoriích vyhrála Lucie Bílá, na trůn se vrátil Karel Gott, skupinou roku se stal Kryštof a Objev obdržel Adam Mišík.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.