Anděl 2012: dvě hlavní ceny pro Kryštof, uspěli i Zrní a Boris Carloff

Boris Carloff, foto David Turecký Boris Carlofffoto: David Turecký

Ceny Anděl, které každoročně uděluje Akademie populární hudby, už jsou v rukou svých majitelů. Minulý týden byli jmenováni vítězové žánrových kategorií, o čemž jsme informovali v této zprávě.

Dnes byly vyhlášeny hlavní kategorie a až na jednu výjimku, každá andělská soška potěšila jiného vlastníka. Pouze Kryštof získali dvě ocenění, a to v kategorii Skupina roku a Album roku za jejich loňskou desku Inzerát. Z jedné ceny v hlavní kategorii Videoklip roku a z jedné žánrové v kategorii Elektronická hudba se raduje Boris Carloff, který byl nominován s albem The Escapist a klipem k písni Falling. Objevem roku se stali kladenští Zrní. Zpěvačkou roku byla zvolena Aneta Langerová, v mužské kategorii zvítězil Vojtěch Dyk. Charlie Straight uspěli s písní Coco v kategorii Skladba roku. Jaromír Nohavica prodal nejvíce desek svého loňského počinu Tak mě tu máš. Slavnostní předání cen v Praze zakončilo uvedení do Dvorany slávy, tentokrát se tohoto čestného ocenění dočkal Pavel Bobek.

Přehled výsledků:

Skupina roku: Kryštof

Zpěvák roku: Vojtěch Dyk

Zpěvačka roku: Aneta Langerová

Objev roku: Zrní

Album roku: Kryštof - Inzerát

Skladba roku: Charlie Straight – Coco

Videoklip roku: Boris Carloff – Falling

Nejprodávanější album roku: Jaromír Nohavica – Tak mě tu máš

Síň slávy: Pavel Bobek

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.