Vytisknout tuto stránku

Shutdown Brno! Festival Pop Messe je za dveřmi

Bicep Bicep foto: Sam Mulvey

Druhý ročník brněnského festivalu Pop Messe láká na grimeovou legendu Skeptu, melodický rap Kae Tempest, irské elektronické duo Bicep, britskou dubstepovou legendu The Bug & Flowdan nebo americkou Djku a hudebnici Avalon Emerson. Vše proběhne ve dnech 29. a 30. července, v Brně vystoupí téměř šedesát umělců a umělkyň napříč zahraniční i domácí scénou.

Dvoudenní program se odehraje na čtyřech stagích pod širým nebem v areálu fotbalového stadionu Za Lužánkami a v okolí Bobycentra. Vnitřní prostory Zoner Bobyhall pak poskytnou další dvě taneční pódia, kde se bude hrát až do ranních hodin. „Druhý ročník Pop Messe je oproti premiérovému větší, delší a propracovanější ve všech směrech. Do Brna přijede dvacet šest zahraničních umělců z celého světa a stejný počet českých interpretů, kteří vystoupí na šesti scénách,” přibližuje letošní podobu akce její dramaturg Tomáš Kelar. Za každou prodanou vstupenku organizátoři ve spolupráci s Lesy Města Brna zasadí strom.

Mezi českými festivaly vyniká Pop Messe line-upem výrazněji orientovaným na současnou elektronickou hudbu a rap, jakož pečlivou selekcí napříč alternativními projekty. Vedle již zmíněných jmen se návštěvníci mohou těšit třeba na ruské provokatéry IC3PEAK, maximalistický pop Sona Luxe, devadesátkové shoegazové legendy Ride či živelné atlantské post-punkery Algiers a další umělce.

Domácími headlinery festivalu jsou Midi Lidi, Bert & Friends nebo Smack One, který stejně jako v Praze v roce 2016 vystoupí před Skeptou. Mladší tuzemskou scénu pak reprezentuje rapperka Arleta, producentky Marie Pravda s Ncol nebo kytarové kapely jako pražská Dukla, brněnští Bare Escape, mladí excentrici MMNK či úderné punkerky Bibione.

Pop Messe nabízí výhodnou jízdenku ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna a Českými drahami. Mimobrněnští mohou přespat na studentských kolejích: „Mendelova univerzita v současné době poskytuje střechu nad hlavou ukrajinským uprchlíkům. Ubytováním v prostorách kolejí tak návštěvníci zároveň přispějí univerzitě na tuto tolik potřebnou činnost,” doplňuje za festivalový tým Kelar. Více informací k programu a organizaci akce poskytuje oficiální web.

Pop Messe, Brno – Stadion Za Lužánkami a Bobycentrum, 29.30. 7. 22

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.