Vytisknout tuto stránku

Thistle přivítají nový rok deskou Teleopsia

Thistle přivítají nový rok deskou Teleopsia foto: Thistle

Pod názvem Thistle se skrývá brněnský producent Matěj Kotouček (Sky to Speak, Loops of Decay) a Simo Hakalisto (Shakaali), hudebník a dokumentarista z Finska. O rituálně podmanivé tvorbě dvojice už je v lokálních kruzích poměrně dost slyšet, oba členové jsou totiž spojeni také s kolektivy AVA a Bastl Instruments. Dva rozdílné hudební přístupy, kombinace akusticko-elektronických nástrojů a syntezátorů na jedné straně a zkušenost se sound designem na druhé, nabízí široké pole pro uskupení blízkou improvizaci. Očekávaná deska pak slibuje novou zkušenost projektu s formátem skladeb zaznamenaných na audiokazetě.

Novinka Teleopsia poprvé vychází pod křídly labelu Stoned to Death, křty proběhnou 14. ledna 2022 v Pražském Punctu s hosty Národní Divadlo a T16C a hned následující den v brněnské Káznici, kde Thistle podpoří Natálie Pleváková a Avsluta. Oproti původně oznámenému prosinci vyjde album 3. ledna, venku už je ovšem první singl Down To Bare Bones. Napovídá, že nahrávka se bude ubírat temnějšími hudebními stezkami a dost možná narazí na nelehká témata.

THISTLE + Národní Divadlo +T16C, Praha – Punctum, 14. 1. 22, 
AVA: Thistle + Natálie Pleváková + Avsluta, Brno – Káznice, 15. 1. 22

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.