Studio Hrdinů představuje festival nových zvuků Sanatorium Sonorum

Sanatorium Sonorum Sanatorium Sonorum

Sanatorium Sonorum v obci Pěčice u Mladé Boleslavi představí v sobotu 24. srpna jednodenní festival zvukových umění a nové hudby. Kurátorkou festivalu pořádaného Studiem Hrdinů je Natálie Pleváková, hudební skladatelka pravidelně spolupracující s tímto letenským divadlem. 

Poslechový festival představí tvorbu, která vznikla přímo v místě konání při rezidenčních pobytech. Událost se koná v okolí hájovny v roce výjimečného výročí skladatele Bedřicha Smetany, který zde krátce žil. Umělci byli vybráni tak, aby reprezentovali soudobé tendence na poli sonických umění – a Smetanovskému odkazu tak vtiskli současnou podobu a soudobou interpretaci. Na prvním ročníku Sanatorium Sonorum vystoupí Samuel van Ransbeeck, Thistle (Matěj Kotouček a Simo Hakalisto), Richard Grimm, Vojtěch Šembera a Medard Zeman, mʊdʌki, Manuel Lima a Anna vs June.

Vzhledem k netradiční poloze festivalu nabízí Studio Hrdinů odvoz autobusem z Prahy na místo konání a zpátky po skončení festivalu.

Sanatorium Sonorum, Pečice (Mladá Boleslav), 24. 8. 24

Natálie Pleváková, kurátorka Sanatorium Sonorum, Foto Libor Galia Natálie Pleváková, kurátorka Sanatorium Sonorumfoto: Libor Galia

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.