Vytisknout tuto stránku

Začíná AFO 2021. Hudební sekce nabízí koncerty GTA Soundsystem, Killiekrankie či Viah

Začíná AFO 2021. Hudební sekce nabízí koncerty GTA Soundsystem, Killiekrankie či Viah

Od 27. dubna až do 11. května bude možné na platformě Watch and Know sledovat zdarma více než stovku populárně-vědeckých dokumentů v rámci 56. ročníku mezinárodního festivalu Academia Film Olomouc. Už podruhé se celý program odehraje kompletně v online prostředí a obsáhne soutěžní výběr i doprovodné tematické sekce.

„Hned několik snímků se věnuje robotům, umělé inteligenci a jejich vztahu k nám. Sekce Wildlife přinese příběhy ze světa zvířat. Nebudou chybět filmy propagující interdisciplinární potkávání humanitních a přírodních věd jako jsou moderní přístupy k paleontologii a archeologii, folkloristice či etnologii. Aktivistický aspekt AFO zdůrazní, že nemáme planetu B. Pokryje témata od požárů v Austrálii, tajících ledovců až po filmy o budoucnosti energetiky. Věda v každodenním životě představí problematiku spánku, nerovnosti životních podmínek či účinků kanabinoidu CBD,“ představují letošní dramaturgické zaměření organizátoři.   

Doprovodné akce zahrnují například interaktivní výstavu, která vznikla ve spolupráci AFO a Muzea umění Olomouc. Ta shrnuje skrze téma vizualizace kurátorský výběr zásadních vědeckých projektů a uměleckých děl. Design na 30 m dlouhé zdi v centru Olomouce pracuje na principu rozšířené reality, takže pouhým okem bude čitelná pouze polovina zážitku a zbytek odhalí aplikace. V živém festivalovém vysílání, které bude možné sledovat na FB Live, Youtube kanálu a webu AFO diváky čekají rozhovory s tvůrci a hosty, přednášky a debaty z oblasti vzdělávání a vědy.

Součástí festivalu je tradičně také sekce Music is Science, v níž bude k vidění osm virtuálních koncertů – sérii zahájí v úterý 27. dubna Never Sol. V dalších dnech se můžeme těšit třeba na opavské duo Killiekrankie, Nikol Štrobachovou, improvizační elektronický projekt GTA Soundsystem, v němž se potkává Oliver Torr, Aid Kid a David Herzig, pražského producenta Exhausted Modern nebo dívčí elektronické seskupení Viah.

„Doprovodný program nabídne i nevšední formáty, jako jsou videoherní eseje z antropocénu. Záznam hry bude doplněn zvukovou stopou vědeckých publikací, úryvků z knih a básní. Tyto eseje budou ukotvovat videohry v jinak skrytém ideologickém základu,“ čteme dále v pozvánce aktuálního ročníku AFO.  

AFO56, online, 27. 4. – 11. 5. 21

    Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.