Oliver Torr vydává putovní projekt, ke spolupráci vyzval tvůrce z celé Evropy

Trans Europe Postal Express (T.E.P.E.) Trans Europe Postal Express (T.E.P.E.)

Čtyřstopý kazetový rekordér, prázdné kazety, čistý skicák a seznam instrukcí. Oliver Torr, který před nedávnem vydal debutové Fragility of Context, muzikantský case vyslal za umělci zastoupenými platformou SHAPE napříč Evropou a sesbírané zvuky a záznamy dodaných kreseb přetavil v kolaborativní dílo Trans Europe Postal Express (T.E.P.E.).

Oliver Torr se tímto způsobem pokouší omezit osobní tvůrčí vklad a zvolenou metodou považuje za meta-spolupráci, kterou příležitostně používá při tvorbě nové hudby.

„Tři dny dostali vybraní umělci (Clara de Asís, Elvin Brandhi, Fausto Mercier, Kӣr, Moesha 13, Peter Kutin + Rojin Sharafi, Poly Chain, Širom) na zanechání své stopy  každý z nich po obdržení zásilky na dedikovanou kazetu nahrál koláž zvuků dle stanovených instrukcí, zanechal vzkaz či kresbu a T.E.P.E. case pak následně vyslal na cestu do další destinace,” uvádí průvodní zpráva.

, foto Jonáš Verešpej foto: Jonáš Verešpej

Inspirován obdrženými ruchy a zvuky, kresbami, vzkazy a náčrtky i atmosférou jednotlivých měst a komunikací se zapojenými umělci, Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval do nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

, foto Jonáš Verešpej foto: Jonáš Verešpej

Trans Europe Postal Express o 8 skladbách vyšlo 31. března v digitální podobě, následovat bude limitovaný kazetový release. Vznik projektu trasují interaktivní stránky a v přípravě je doprovodná výstava v pražské MeetFactory.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.