Vytisknout tuto stránku
Echolokátor: Acute Dose – Dr. Boxer

Echolokátor: Acute Dose – Dr. Boxer

V dnešním Echolokátoru si představíme kapelu, kterou bych označil za jednu z nejméně doceněných na české scéně. Na projekt Davida Pšenčíka jsem narazil náhodou letos na jaře, kdy kolem půlnoci uzavíral koncert (tehdy byl sám, pod svým jménem) v šumperském klubu Music Machine. Má očekávání byla tehdy nulová: podobných „zavíracích“ lokálních kapel bez špetky něčeho zajímavého, nevšedního jsem viděl během posledních let už spoustu. Jenže Pšenčík mě ihned příjemně zaskočil; předvedl podivnou, experimentální show, kterou bych i nyní označil za jednu z nejzábavnějších, kterou jsem letos viděl. Obzvlášť když vezmu v potaz, že jsem do té doby neznal jedinou skladbu.

Písně jako Dr. Boxer existují už pár let, Acute Dose však Boxera „probudili“ sympatickým videoklipem až letos v červenci. O ten se postaral bubeník kapely Jacob Filipe (znáte např. z Divided). V Boxerovi slyším převážně dva velké vlivy (kterých jsem si všiml už při zmíněném koncertu) – jako by se pro spolupráci spojili Kanaďan Mac DeMarco (jeho uvolněnost, pohoda, lehkost a extravagance) a zrzavý Brit King Krule (barva a práce s hlasem). Přesto Acute Dose nezní jako nějaká vykrádačka: když osobitého zpěváka Davida Pšenčíka poznáte, jinou hudbu než takovou od něj ani nemůžete očekávat – a navíc nemyslím, že by ji u nás dokázal někdo dělat (výrazně) lépe.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.