Vytisknout tuto stránku
Echolokátor: Narcotic Fields – Home

Echolokátor: Narcotic Fields – Home

Druhý listopadový Echolokátor ctí podzimní atmosféru brzkého stmívání a dlouhých chladných nocí, které evokují nějaké nejasné nebezpečí. To je ale tak lákavé, že nezbývá, než se do něho ponořit až po uši. Výběr totiž padl na brněnské (dřív olomoucké) Narcotic Fields.

Kapela zásadně ovlivněná trip hopem (na Massive Attack a Portishead nedají dopustit), která pódia brázdí od roku 2007, není možná připomínána tolik, jak by si to zasloužila. Kromě debutu Erase (2009) a EP Disorder (2013) si střihli třeba taky „psychedelicko-industrální“ soundtrack k němému filmu z dvacátých let Dr. Jekyll and Mr. Hyde.

Podmanivé a dechberoucí jsou hlavně jejich koncerty. Je to přesně ta hudba, kdy za velké tmy, jíž problikávají ostrá světla, myšlenky přeladí na jinou frekvenci a po poslední skladbě se jen těžko vracejí do normálu. A Narcotic Fields jsou zatraceně návykoví, cesty do jejich snového světa by neměly mít konce.

Dobrá zpráva ale je, že pětice chystá nové album. V rámci toho představuje první singl pojmenovaný Home. Skladba začíná nenápadným elektronickým ševelením s trochu hororovým nádechem, brzy se ale láme a míří ráznějším směrem. Topit se ve zvuku, propadat se do vlastního podvědomí a především – přehrávat pořád dokola.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.