Vytisknout tuto stránku

Elektronika jako metafora měnícího se světa. Dokument The Sound is Innocent v premiéře na Lunchmeatu

Elektronika jako metafora měnícího se světa. Dokument The Sound is Innocent v premiéře na Lunchmeatu The Sound is Innocent

Snímek je hravou a poetickou cestou do snového světa nahrávacích studií, elektronické hudby a experimentálního zvuku. Dokumentární film The Sound is Innocent režisérky Johany Ožvold bude v české předpremiéře uveden 3. října 2019 na pražském Lunchmeatu.

The Sound is Innocent mapuje scénu elektronické hudby skrze šest významných osobností, mezi kterými je například zakladatel labelu Hyperdub Steve Goodman (Kode9), Francois Bonnet (Kassel Jaeger), ředitel Institutu pro výzkum sonologie a elektroakustické hudby GRM, či John Richards, zakladatel platformy Dirty Electronics. Dokumentární snímek představuje výseč současné elektronické hudební scény a vypráví nedávnou historii zvukového experimentu. Ve svém celovečerním debutu Johana Ožvold provádí diváky tajemnou výzkumnou institucí: v archivech se nacházejí vzpomínky a útržky zásadních okamžiků vývoje elektronické hudby; osciluje mezi frekvencemi laděnými za železnou oponou, konfrontační francouzskou avantgardou a mnoha průkopníky zvukových experimentů.

The Sound is Innocent je generační reflexí elektronické hudby z hlediska proměn nástroje. Elektronická hudba se tak stává metaforou dnešního rychle se měnícího světa. Snímek posléze vstoupí do kin. Hlavní část Lunchmeatu proběhne od čtvrtka do soboty 3.–5. října, vystoupí například Caterina Barbieri, Katarzia, Jesse Osborne-Lanthier nebo Knox-om-Pax.

Lunchmeat 2019, Praha – různá místa, 30. 9.–5. 10. 19

    Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.