Vytisknout tuto stránku
Nouvelle Prague 2020 Nouvelle Prague 2020

Nouvelle Prague již poosmé. Pražský showcase se zaměří na středoevropský region

Hudební konference a přehlídka Nouvelle Prague proběhne již poosmé. 30.–31. října 2020 se po roce vrací pražského DOX+. Showcase festival zároveň oznamuje poslední možnost přihlášení projektu. Vybraní dostanou možnost během čtyřiceti minut představit svou tvorbu českým i zahraničním delegátům z řad vydavatelství, festivalových a klubových promotérů, agentům a dalším hudebním profesionálům.

„V době stále narůstajícího počtu showcase festivalů a konferencí ve světě vám tento rok chceme na Nouvelle Prague nabídnout panelové diskuze, workshopy a setkání zaměřené právě středoevropskou a především česko-slovenskou scénu. Letos dáváme největší prostor praktickému vzdělávání a mentorským setkání, které zvýší konkurenceschopnost umělců a akcí na domácím i mezinárodní poli, představí nadějné hudební projekty a zasadí je do kontextu světového dění, budeme se bavit o klubové a festivalové scéně a aktuálních problémech,” přibližuje Anna Mašátová, nová programová ředitelka konference.

Nouvelle Prague zve na panelovou diskuzi s českými a slovenskými labely, hudebními médii, setkání se zástupci rádií, poukáže na roli brandů v hudebním průmyslu, představí možnosti vícezdrojového financování pro hudebníky i pořadatele akcí, práci producentů nebo současné problémy festivalové a klubové scény a možných řešení. Workshopy přinesou orientaci na poli streamovacích služeb a jejich efektivního využívání, tipy a triky z oblasti sociálních sítí pro hudebníky a pořadatele akcí, jak na granty aj. Speed-meetingy, tedy krátké mentorské schůzky, se zaměří na vydávání hudby, booking, management a propagaci hudby.

Přečtete si naši reportáž Nouvelle Prague rezonoval globálními tématy a skotským punkem z loňského ročníku.

Nouvelle Prague, Praha – DOX+, 30.–31. 10. 20

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.