Vytisknout tuto stránku

Valašský špalíček: N.O.H.A., Kazety, A Banquet, Oldřich Janota či Sea+Air

N.O.H.A., foto FotoSchiko N.O.H.A.foto: FotoSchiko

Letos se ve Valašském Meziříčí koná už 30. ročník multižánrového festivalu Valašský špalíček. Program bohatý na zajímavá jména slibuje, že rozhodně je na co se těšit.

Dorazí několik zahraničních hudebníků, například písničkářky z Irska, Gemma Hayes a Ann Scott, a písničkář a bluesman z Británie, Tim Holehouse. Z Polska přijede skáčková kapela Akurat, z Německa experimentálně popoví melancholici se zálibou v barokních klavírech, Sea+Air. Slíben je i česko-britsko-americký projekt N.O.H.A.

Z domácích kapel zahrají například Kazety, A Banquet, Zrní, Rara Avis, Midi Lidi, Prago Union a Livě Band, Tomáš Klus, Lenka Dusilová, Nylon Jail, Toxique či Goodfellas. Posluchači undergroundovějšího ražení určitě nepohrdnou Vladimírem Mertou, Blue Effectem, Tonym Ducháčkem s Garage, kapelou Jablkoň nebo Václavem Koubkem. Především pak vystoupí i písničkář Oldřich Janota, který se nejen účastnil, ale také uváděl vůbec první ročník festivalu, tehdy ještě pojatého čistě jako folková přehlídka.

Valašský špalíček, Valašské Meziříčí – různá místa, 21. – 23. 6. 12

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.