Vytisknout tuto stránku
Riff Raff, Fléda Riff Raff, Fléda Václav Mach

Neonové zklamání. Riff Raff v Česku

Od začátku září brněnskou hudební scénou rezonuje nadšení ze zahraničního rapu. Díky svěží dramaturgii na Flédě i v Kabinetu Múz jsme zažili například queer hvězdu Zebra Katze, memphiského boha Chrise Travise, post-sovětského rappera Tommyho Cashe a královnu internetového rapu Tommy Genesis, která se dokonce objevila dvakrát za půlrok. Zakončením je pro mě pak návštěva neonové ikony amerického rapu Riff Raffa, který Brnu (i Praze) představuje své loňské album Peach Panther doplněné o čerstvý mixtap Aquaberry Aquarius.

Show na Flédě odstartovávají rapeři Robin Zoot, Nik Tendo a Konex z labelu Milion+ a ačkoli je v sále jen pár věrných fans, dávají dobře. Jejich energetický rap střídá Dj Afterthought se svým mixem, do kterého zakomponovává i Riff Raffovy songy. Na jeden z nich najednou vybíhá sám Riff Raff na stage a překvapený dav se rychle přizpůsobuje tempu. Je skoro nemožné nedostat loktem a do oblečení se vsakuje vylité pivo. Wait – něco není OK. Playback. Riff Raff se ani nesnaží něco předstírat a poskakuje po stagi, zatímco vynechává polovinu vět. „I only made 4 million last year” jsou první lyrics, které ho slyším rapovat, pak už zaznamenám jen „How that make you feel“. Sad, mám pocit že Lamborghini style funguje lépe v mých sluchátkách. V průběhu koncertu odcházím a vracím se až ve chvíli, kdy jde Riff Raffa sice pořád slyšet, na stagi už ale není. Hudba přetrvává, zatímco mizí i Dj Afterthought a dav se rozpouští.

„Hey Riff!“ v obklopení bodyguardů Riff Raff aka Jody Highroller vychází ven nedbaje na fanoušky, kteří se k němu snaží dostat, a mizí taxíkem. Ti, co přišli na rave, jsou spokojení, já se neubráním zklamání. Ačkoli je playback celkem obvyklou součástí rapových koncertů a důležitá je hlavně show, Riff Raff se moc nepředvedl. Asi nikdo nečekal, že bude rozhazovat pepperoni pizza jako na tour v USA, nejde se ale ubránit dojmu, že má Česko v paži. Show čistě jen o tom, že jsme ho viděli. Mizivý pokus o rap, interakci s diváky nebo jakoukoli výstřednost. Žádné bitchces ani štěňátka. Tak aspoň že blyštivý luxus, který nefunguje na stagi, stále rezonuje na internetu.

Riff Raff + Robin Zoot, Brno – Fléda, 30. 5. 17

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.