Riff Raff přiváží svůj excentrický cirkus, představí jej Lucerně a Flédě

Riff Raff Riff Raff

Enfant terrible současného amerického hip hopu se poprvé představí v Česku. Kdo jiný se může pyšnit účastí v reality show či zkušenosti s wrestlingem? Kdo nabízí plno dalších otázek? Riff Raff míří vše zodpovědět postupně Lucerna Music Baru a Flédě, kde představí loňské album Peach Panther doplněné o čerstvý mixtap Aquaberry Aquarius. Kýč je krásný – to nevymyslíš, ohlašují pořadatelé vystoupení, která se v Praze a Brně uskuteční na konci května.

„Riff Raff, vlastním jménem Horst Simko, je jedním ze čtyř dětí vietnamského veterána,” uvádí nevinně dalšího příchozího představitele aktuálního hip hopu z Flédy. „Vyrůstal na předměstí Houstonu jako nenápadný, ničím výjimečný chlapec s dobrými známkami.”  Tím nevinnost ovšem končí, pětatřicetiletý rapper, jehož poznávacím znamením jsou zlatá rovnátka, neonové čočky, zapletené copánky a bizarní tetování s logy, je dnes už někdo jiný. 

V Praze mají poněkud jasněji, že sem míří bezprecedentní senzace. „Disk žokej na hřbetě posledního jednorožce. Pyramidálně grandiózní. Fenomenálně epochální. Jede ballin. Ballin v rapu, ballin v balónu. I coulda' played for the Pistons, but don't get it twisted.”  Víc cool show se jen tak nenaskytne. Hédonistu podepsaného pod labelem Mad Decent v Brně navíc uvede kontroverzní našinec Robin Zoot.

Riff Raff, Praha – Lucerna Music Bar, 29. 5. 17
Riff Raff + Robin Zoot, Brno – Fléda, 30. 5. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.