My name is Tommy Cash

Tommy Cash, Brno – Fléda, 23. 3. 17 Tommy Cash, Brno – Fléda, 23. 3. 17 Václav Mach

Dveře brněnské Flédy se otevřely po odbití osmé večerní a zanedlouho nás na bar stage přivítal DJ De. Pro začátek dobrý, ale žádné zázraky. Lidi se začali sbíhat jako myši, sama jsem se divila, kolik známých jsem tam potkala. I ti neznámí stáli za to, tři pruhy kam ses podíval. Obzvlášť mě zaujala slečna přede mnou, jejíž bunda Tommy Hilfiger měla na místě Hilfiger našitý kus džínoviny s nápisem „€A$H“. Za DJ pult se mezitím postavil MDMX Boy, který rozjel slušný start večírku. Po chvíli se k němu s rapem přidal yeezuz2020, avšak toto uskupení mě bavilo o poznání méně. Nicméně plusové body za kolující flašku Bombaye.

Lidé začínali být netrpěliví, natěšení a dožadovali se toho, kvůli kterému tu byli. Na pódiu se objevila mlha, ze které se Tommy Cash zjevil za bouřlivého potlesku a jekotu. Hned ze startu získal plnou pozornost všech přítomných a dokázal si ji bez problému udržet až do konce. A ta energie! Neklesla jedinkrát, naopak jsem měla pocit, že sílila. Tommy ji do publika pumpoval skrze každý svůj pohyb či slovo. Obratem se mu navracela, z celé Flédy tryskala euforie. A také litry potu – s energií přichází teplo, v tomhle případě docela šílené vedro. Řádilo se dál. Estonská hvězda rapu měla publikum na dlani. Téměř každou skladbu dav zpíval s Tommym, div že ho nepřehlušil, v předních řadách se chumel lidí předháněl v tom, kdo si na něj sáhne, dokonce i nějaká ta podprsenka letěla.

Tommy Cash, Brno – Fléda, 23. 3. 17 (foto: Václav Mach) Tommy Cash, Brno – Fléda, 23. 3. 17foto: Václav Mach

Cash během cca hodinového setu představil celý svůj debut Euroz Dollas Yeniz, přičemž stejnojmenná píseň zazněla hned dvakrát, podruhé v hardcore verzi, která dav lidí svedla k moshpitu. Dvakrát se dostalo i na hit Winaloto. Míra horka vystoupila do bodu, kdy ze sebe svršek shodil i samotný Tommy. Jedna z gradací (bylo jich nesčetně) nastala ve chvíli, kdy při jedné ze svých skladeb Cash pokynul publiku ke dřepu a následnému hromadnému výskoku. Celá show se nesla nejen v duchu hip hopu a post-soviet rapu, ale objevila se také spousta rave okamžiků, které mi příjemným způsobem masírovaly mozek. Zazněly i Cashovy hudební spolupráce, při Volkswagen Passat se rozjela hodně kvalitní party. A když se ke konci ozvalo „give me your money!", byla jsem štěstím bez sebe. Tenhle featuring s ulítlou ruskou rave partou Little Big byl nejspíš sen každého fanouška, krásná tečka na konec. Hlavního setu.

Přídavek samozřejmě byl, ještě aby ne; potlesk byl hlučný skoro jako samotný koncert. Zbrusu nový singl Surf dohrál a já si letěla opláchnout obličej ledovou vodou, ať neumřu. Trpěliví příznivci pak mohli využít příležitosti a s Tommym Cashem se vyfotit. Netuším, jak to udělal, ale několik dní po koncertě mi v hlavě nedokázalo hrát nic jiného než jeho hudba.

Tommy Cash, Brno – Fléda, 23. 3. 17 (foto: Václav Mach) Tommy Cash, Brno – Fléda, 23. 3. 17foto: Václav Mach

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.