Chris Travis, Brno – Kabinet Múz, 12. 4. 17 Chris Travis, Brno – Kabinet Múz, 12. 4. 17 Václav Mach

Foto: Chris Travis + Opak Dissu, Brno – Kabinet Múz, 12. 4. 17

Kabinet Múz, středa, 9 PM. Po warmupu na malé stagi v podání DJs Aid Kid & Kewu se ve velkém sále schyluje k vesnické zábavě a rapeři z labelu Opak Dissu odpalují první salvu svého recesivního rapu. ASAP Jarda z vesnice, milionář z chatrče Don Chain, nejnaštvanější jorkšír v ČR Young Lvíše a další dnes předvádějí, co znamená Dirty Morava, odvrácená jihovýchodní tvář republiky. Vlastní slang, vypůjčené beaty od amerických králů a vysoká dávka humoru tvoří jejich rap neotřelým a výjimečným. Dav vře, ruky hore jak na Hip Hop Kempu a několik fanoušků fanaticky opakuje každé slovo oblíbených tracků. Show se přehoupne do regulérního rapového koncertu. Rozpoutaný rave i nominace v kategorii Počin roku na hudebních cenách Vinyla jen stvrzují, že kluci z Opak Dissu míří mnohem výš než jen na pozici profesionálních bavičů. Tenhle label má ambice třeba jednou stanout po boku velikánů české rapové scény jako je Bigg Boss nebo Hypno 808.

Opak Dissu střídá další držitel Vinyly, objev roku 2015. Ondřej Mikula aka Aid Kid připravuje dav na další dávku rapu společně s Kewu, tuniským DJem, který se před pár lety dostal přes Řecko až k nám. Future bass se mísí s grimem a na jednom mixpultu tvoří dva odlišné přístupy skvělou souhru.

Konečně začíná rýl amér v podání memphiského boha Chrise Travise. Lidi šílí ještě než se lídr z Waterboyz, uměleckého hnutí a labelu v jednom, doopravdy objeví na scéně, energie vibruje sálem. Přední řady padají přicházejícímu Travisovi k nohám, ti kdo nápor ustojí, k němu zbožně vztahují ruce. Damn! Chrisova slova „Make some fuckin noise“ se berou vážně, teplota v sále vystřeluje do enormních výšek a strhává se rave, ve kterém přežívají jen ti nejsilnější. Pozitivní WaterBoyz filosofii pít jen čistou vodu namísto purple drank podporují petky čisté vody na stagi, které v průběhu koncertu létají do davu. Každý song je brněnským publikem náležitě oceněný a euforie vrcholí u Crunch Time, hitu, který Chrise před třemi lety proslavil napříč internetem a potvrdil, že není žádná average bitch. Ačkoli Chris zmíní něco na způsob „How could you live in this place?“, Brno je jeho jedinou zastávkou v ČR v rámci jeho evropského turné. Po hodinovém šílenství Travis mizí v backstagi.

Podlahu sálu osvětlují displeje hledající cennosti jako klíče, peněženky či boty a před Kabinetem se rozsvěcují světýlka cigaret. Rozpálená těla se vrací do své normální teploty a Aid Kid s Kewu naposledy rozehrávají svůj set. Všechnu energii absorbovala předešlá show a do rytmu se pohybuje už jen pár postav. Vzadu v sále se objevuje Chris, okamžitě obklíčený svým brněnským fanklubem. Tahle jízda, která proběhla v rámci úspěšného pokračování showcase festivalu Itch My Ha Ha Ha, je za námi, teď už se jen těšit na další, květnovou návštěvu bejby jménem Tommy Genesis. (Magdalena Prudíková)

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.