Vytisknout tuto stránku
Echolokátor: Prurient – Dragonflies to Sew You Up

Echolokátor: Prurient – Dragonflies to Sew You Up

Dominic Fernow není na noisové scéně žádným nováčkem. Pod monikerem Prurient vydává svou experimentální hudbu již téměř dvacet let a znát jej můžete také jako člena Cold Cave či z vlastních projektů Vatican Shadow nebo Christian Cosmos.

Jeho aktuální deska Frozen Niagara Falls vyšla na převážně metalovém labelu Profound Lore Records (Agalloch, Pallbearer, Yob) letos na jaře a od té doby již jistě stihla poslat do křemíkového nebe nejeden reproduktor. Propojuje se zde několik přístupů z minulých let jeho tvorby, ze kterých si bere to nejlepší, a vytváří tak jedinečné, dost možná nejsilnější album své kariéry. Zběsilý noise, temný ambient a příměs popových melodií.

Industriální hymna Dragonflies to Sew You Up v sobě spojuje právě všechny výše zmíněné prvky. Bez jakéhokoliv úvodu se na posluchače valí manické údery bicích, jenž zde spolu s hrdelním řevem stojí v juxtapozici k romantickým synťákům z osmdesátek. Ty se v průběhu skladby dostávají do popředí a suplují jakési zdánlivé uvolnění. Oddech však zde nic neznamená. Prurientovo vytí ustane až se závěrečným slibem.

I promise I will only fuck prostitutes! Že to zní komicky? Nechte to na sebe Fernowa zařvat naživo 28. října v pražském klubu NEONE a pak posuďte.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.