Vytisknout tuto stránku

OFF Festival uchvátí koně Patti Smith anebo Sona Luxe, program se rozrůstá

Patti Smith Patti Smith

Brzy poté, co se od Katovic nesly první zprávy, přichází další, neméně zajímavé: Když se volají legendy, OFF žádá víc. Loni si pořadatelé okolo Artura Rojka v Polsku uzmuli navrátivší My Bloody Valentine a letos berou básnířce brk, aby oslavila 40 let od jejího debutu, který jí kariéru odstartoval. Horses zazní v plné šíři, uvádí OFF v průvodní zprávě a k albu, které produkoval John Cale.

Mladší generaci zastoupí Son Lux, elektronický hračička, který nedávno vystoupil v pražské MeetFactory a jehož pestrobarevné podklady krystalizovaly loňský projekt Sisyphus (Sufjan Stevens, Son Lux, Serengeti). Z podobného, avšak potemnělejšího soudku, vyzvali z OFFu k návštěvě Future Brown, tentokrát už hip hop jaksepatří, podepsaný čerstvě pod Warp Records, s příslibem debutu ke konci února. Ponořte se níže do minimalistického klipu, upoceného a hypnotického.

Mezi další jména OFF mimo jiné počítá: Pablopavo i Ludziki, Władysław Komendarek, Innercity Ensemble, Peaking Lights – z Polska k zástupcům Domino či jazzu a kapelám, které nejsou kapely.

OFF Festival, Katovice (PL) - Dolina Trzech Stawów, 7. – 9. 8. 15

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.