Kurátorem experimentální stage na OFFu bude Ariel Pink

Ariel Pink Ariel Pink Foto: archiv umělce

Polský festival OFF si letos opět zapisujeme do diáře, na sever od našich hranic totiž třídenní svátek alternativní a neotřelé hudby nabízí menší i větší jména, která v současnosti určují směr, a zároveň i různé skryté klenoty k objevení. Na jediném místě, v krásném prostředí Doliny Trzech Stawów („Údolí tří rybníků) budou k vidění a slyšení třeba dekadentní John Maus, soulové balady Mosese Sumneyho, psychedelický folk pop brooklynské čtveřice Grizzly Bear či nevyzpytatelný a eklektický Ariel Pink. Ten bude také letos kurátorem části festivalového programu, konkrétně se postará o dramaturgii experimentální stage.

Retrománie je jedním z ústředních fenoménů v popkultuře posledních několika let a každou dekádu se vrací v různých obměnách a podobách. „Pokud je tu jeden umělec, který si vezme ingredience z 60. a 70. let a ve svém časostroji je přetaví v něco úplně nového a vzrušujícího, pak je to Ariel Pink,“ píšou organizátoři OFFu a slibují, že tento kalifornský multiinstrumentalista vezme návštěvníky festivalu do minulosti.  

Budoucnost prý naopak představují nově oznámená, zvukově podmanivá londýnská garážovka Housewives či neoklasický projekt Nanook of the North skladatele a houslisty Stefana Wesołowského. V neposlední řadě obohatí line-up katovického festivalu art-rocková formace …And You Will Know Us by the Trail of Dead z texaského Austinu.

OFF festival, Katovice – Dolina Trzech Stawów, 3.-5. 8. 18

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.