OFF 2023 slibuje ovládnout emocemi se jmény jako Jockstrap, King Krule, Slowdive či Spiritualized

OFF Festival OFF Festival foto: OFF 2022

Do katovického Údolí třech jezer se na začátku srpna, stejně tak jako už od roku 2010, vrací Artur Rojek s letošní edicí festivalu Off. Pro hudební nadšence z východu republiky tento zřejmě nejdostupnější polský festival láká na headlinery napříč žánry, prvotřídní gastro a kouzelnou přírodu i bezprostřední blízkost města.

Jak už na Offu bývá zvykem, i letos bude návštěvníkům dopřáno zažít vystoupení interpretů, kteří se do Česka chystají během podzimních měsíců, v některých případech až v příštím roce. Tato příležitost užít si koncerty už v létě a pod širým nebem, společně se špičkovým zvukem na všech scénách, a překvapivě komorní atmosféra, jsou důvody, proč se na festival každoročně vrací silná komunita návštěvníků. Za zmínku rozhodně stojí také fakt, že se jedná o jeden z nejekologičtějších festivalů v celé Evropě.

„Překvapení je pro mě jeden z nejdůležitějších pocitů nejen v hudbě. Během sestavování lineupu jsem v tomhle naprosto nebyznysový. Nechávám se ovládat emocemi. Jsem schopen rozhodnout o účasti daného umělce na festivalu i po pouhém tuctu taktů,” říká Rojek, ředitel festivalu. 

Co však pro pravidelné návštěvníky festivalu překvapením rozhodně není, je pořádný shoegazový headliner. Tento spot letos obsadí legendární britská formace Slowdive, jejichž kultovní deska Souvalaki slaví třicet let od vydání. Se zbrusu novým materiálem dorazí také písničkář Archy Marshall, kterého zřejmě většina zná pod jménem King Krule. Britské ostrovy jsou na festivalu hojně reprezentovány, těšit se můžeme také na spacerockové Spiritualized, noiseové Mandy, Indiana nebo magneticky eklektické Jockstrap.

Velká pozornost je v posledních letech v bookingu věnována rapu, o čemž svědčí i plánovaný páteční vrchol programu – Pusha T, jehož poslední dvě alba si vysloužila nominace na Grammy v kategorii nejlepší rapové album. Žánrově se k němu pak přidávají Homixide Gang, Ekkstacy nebo Dréya Mac.

Ať už se na Off vydáte za hudbou, atmosférou, gastro zónou, která je již několik let v nadpoloviční většině vegetariánská, nebo jen tak s kamarády ze zvyku, vaše očekávání se určitě naplní. Prozkoumejte celý program festivalu na webových stránkách a zjistěte více informací o dalších vystupujících umělcích a projektech, mezi než patří i Panda Bear & Sonic Boom, Melody's Echo Chamber, Special Interest, OFF!, Gilla Band a mnozí další.

Off Festival Katowice, Katowice (PL) – Dolina Trzech Stawów,  4.–6. 8. 2023

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.