Vytisknout tuto stránku

Vídeňský Donauinselfest nabízí vstup zdarma a Simple Minds, Jamese Morrisona nebo Stereo MC’s

Simple Minds Simple Minds

Pořadatelé třídenního víkendového festivalu na Dunajském ostrově ve Vídni konečně odhalili velkou část line-upu. Tři jména si však nechávají zatím pro sebe a oznámí je až týden před festivalem. Na 29. ročníku Donauinselfestu letos vystoupí skotská popová klasika Simple Minds, anglický písničkář James Morrison, londýnská elektronická banda Stereo MC’s a nebo u nás již poměrně známí finští rockeři Sunrise Avenue.

Zahraje také německá pop rocková skupina Silbermond, která není na Donauinselfestu hostem poprvé a možná si ji pamatujete z berlínské stage Live 8. Další účinkující jsou populární spíše lokálně a jsou jimi zástupci rakouské a německé hudební scény rozdílných žánrů. Návštěvníci uvidí například Stefanie Werger, Reinholda Bilgeriho, Tima Bendzka, Jennifer Rostock nebo Franka Turnera. Zastoupení na žánrově pestrém festivalu bude mít funk a soul, elektronická hudba s DJ’s, country a western, kabaret a rozdílné kapely zařazené do kategorie indie a alternativa.

Nespornou výhodou vídeňského ostrovního festivalu je jeho geografická blízkost a volný vstup. Na definitivní line-up si musíme ještě pár dní počkat, Donauinselfest se bude konat předposlední víkend v červnu.

Donauinselfest, Wien (AT) – Donauinsel, 22. - 24. 6. 12

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.