East meets West. Waves Vienna se tentokrát soustředí na Slovensko

Waves Vienna 2017 Waves Vienna 2017

Waves Vienna je prvním klubovým festivalem ve Vídni showcaseového typu. Také tentokrát plánuje zavést návštěvníka do nejvýraznějších klubů, unikátních a netradičních lokací a neposledně veřejný prostor propojit s festivalovým děním. Waves Vienna se odehrají poosmé během prodlouženého víkendu 27.–29. září.

Festival má pro letošní ročník stanovené motto „East meets West”, tedy východ se potkává se západem. Hlavní část hudebního prostoru takto dostává Slovensko a Portugalsko a tamní vycházející hudebníci. Součástí programu je vedle přehlídky také konference, která se má soustředit na dvě témata.  První reflektuje motto tohoto ročníku a zkoumá slovenskou (vedle geografické spřízněnosti pořadatelé poukazují na festival Pohoda) a portugalskou scénu (loni se jí věnoval Eurosonic, v Lisabonu probíhala Eurovize). Druhé, pod jménem „Music career and family, monetising sync rights and music blogs”, se věnuje tomu, jak zasahuje hudební kariéra do osobního života, jakou roli hraje blogosféra pro vycházející tvůrce anebo jestli má rádio v dnešní době stále význam.

Třídenní festival letos představí přesně 100 vystupujících. Ze zahraničních zmiňme například The Go! Team, Mile Me Deaf, Paramount Styles, Jett Rebel, Chad Valley, DENA anebo Nabihah Iqbal, ze sousedních slovenských pak Alapastel, Andrea Bucko, Bulp, Isama Zing, Papyllon, Says a Stroon. Z Česka do rakouské metropole vyrazí Lazer Viking anebo teepee. 

Symbolicky tímto ročníkem Waves Vienna připomínají někdejší spolupráci s Waves Bratislava, které skončily s ročníkem 2015. Podrobnosti k osmému ročníku vídeňského festivalu a možnosti festivalových pasů nabízí webové stránky festivalu

Waves Vienna 2018, Vídeň (AT) – různá místa, 27.–29. 9. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.