Vytisknout tuto stránku
Massola Massola Libor Galia

Vinyla se ozývá podruhé, tentokrát vystoupí Mayen, Black Toys a Massola

Pořadatelé hudební ceny Vinyla nelení. Cena za alternativní hudbu letos vytáhla trojici koncertů, na nichž vystoupí pokaždé žánrově vzdálení tři vystupující. Tentokrát padla volba na skupiny Mayen, Black Toys a Massola. Za podpory MK ČR se v pražském Café V lese odehraje událost již v pátek, opět za symbolických 50 Kč.

Mayen, původně jednočlenný projekt Lukáše Vydry, se už nějakou dobu zpátky rozrostl do regulérní kapely. „Pulzující rytmika zde prostupuje nenuceným tokem písní, které lákají k dreampopové nálepce, ale i chvále propracovaného současného zvuku,” uvádí pořadatelé k prvnímu jménu. My zase říkáme, že letnější česká deska letos nebyla k slyšení.

Druhé jméno, Black Toys, pak nabídne alternativu k hiphopu, jak jej známe třeba od WWW. „Zatímco [Black Toys] stále pečlivě připravuje debutové album, osnuje dvojice zároveň plány na kolektiv Nika, který by zaštiťoval tvorbu spřízněných umělců,” představuje Vinyla.

Poslední vystupující potěší tradičně posluchače s tvrdším kořínkem, Massola, jazzgrindová dvojka z Ostravy, působící také v Sheeva Yoga anebo Prügelknabe. „Neotesaný, živelný, ale přitom elegantní a propracovaný, jejich debut Neanderthal Jazz ukazuje, jak pestrá a zajímavá dokáže česká tvrdá scéna být.”

Bližší informace k dalším dýchánkům lze najít zde.

Ozvěny Vinyly II.: Mayen + Black Toys + Massola, Praha – Café V lese, 6. 11. 15

 

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.