Vytisknout tuto stránku

Arooj Aftab – Diya Hai

Arooj Aftab, LGW? 2021 Arooj Aftab, LGW? 2021 foto: Libor Galia

Na Le Guess Who? pravidelně přichází koncert, po kterém už nepotřebujete vidět žádný další. Právě takový pocit vyvolalo vystoupení Arooj Aftab, která zpívá o ztrátě, lásce a prázdnotě. „Album Vulture Prince a zejména jakési protoreggae Last Night jsem poslouchal na jaře docela často, na koncert jsem byl zvědav. A dostal jsem… všechno. Z tajuplných, neuchopitelných melodií se v živém provedení staly podivuhodné pučící keře, často vyplňující celou místnost, charisma zpěvačky muselo hypnotizovat snad každého. Alespoň podle zarážejícího ticha při produkci a ohromujícího ohlasu v pauzách. Citlivý doprovod v málokdy vídaném spojení kontrabasu a harfy přinesl decentní podkres temného projevu Aftab, i občasné, ale o to více zasahující, hutně hlasité pasáže,” shrnul Bob van Heuer, ředitel LGW?

Nyní se dočkáme také v Praze. Písně Arooj Aftab, oceněné Cenou Grammy, doplní v Divadlu Archa přívětivá i surová hudba rlung. Její tvorbu a terénní nahrávky jsme představili v rámci profilu doprovozeného souborem fotografií, který vznikl v Japonsku během příprav alba Seven Stones

Arooj Aftab + rlung, Praha – Divadlo Archa, 7. 8. 22

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.