Vytisknout tuto stránku

NSHT, Olomouc – 15 Minut music club, 16. 11. 21

Denisa Vodičková, NSHT Denisa Vodičková, NSHT foto: Dan Kovář

NoShit v Patnáctce, tam, kde v roce 2015 projekt, který za dobu svého působení představil bezmála stovku českých i zahraničních interpretů, začal. Celý klub dostal opět jiný kabátek v podobě UV obrazů od KattyPop, dalších dekorací, společně s UV bodypaitingem a projekcemi VJs Nely a Thea. Většinu pozornosti na sebe ale strhávali dva divadelní performeři, kteří akcí prováděli, tančili a rapovali. Ty tomu vlastně dodali takovej alternativní vítr a díky nim, pro mě, byl dokončenej dojem pořádný klubovky, kde má smysl zůstat, dokud to půjde.

Když jsem na akci vyrážel a koukal jsem se na svou Volca sample, netrvalo ani nádech, abych ji hodil do batohu a dovezl až do Olomouce. Ta se pak postarala o jamming v oknech mezi interprety spolu s tancem divadelníků. Z kapel první hrála Mezi patry klid, který jsem promeškal povídáním v backstagi, ale věřím, že to bylo fajn. Já jsem se tam pak víc dostal na Don Juan Disco a Radek s Karlem to dali, myslím, dobře. Jejich tracky jsou plný chutě do života a jsou vtipný a do skoku, takže tohle rozhodně šlo. Překvapením pro mě byli taky Laokoon, za prvý milí lidi, Mikuláš Hamerla (Sekvoye) a Jiří Machů (Killikrankie), za druhý přísný, dobrý, řezavý a hledaj ten zvuk, a to je hodně dobrý, stojíte tam a slyšíte zvuky, který jste ještě neslyšeli a který jsou aktuální. Za mě rozhodně jo. Hello Marcel už asi všichni znají a víme, že to uměj. Jejich pozice byla, z mého úhlu pohledu, možná nejtěžší, těžko se překonávaj takový koncerty jako na Besedě u Bigbítu v noci, ale vím z rozhovoru s Martinou Černou z Letiště, která je viděla ten večer poprvé, že jí úspěšně namotali. Takže dobrá práce, máte nový fanoušky kluci! No a jako poslední lajvko byl Štěpán Kopečný s Nelou, tedy Lowmoe. Tam je to prostě tradiční špice, Štěpán to slyší, nebo nevím, jak to dělá, ale jeho lajvka jsou prostě pecka a fakt nezklame ani náročný posluchače, co už chtějí večer pořádně trsnout.

Takže já sám za sebe děkuju všem co tam byli, protože to byl dobrej sraz a když se takhle potkáme, dodáme si trošku energie, každej dělá, co umí nejlíp, tak pak vytváříme fakt nový věci společně a vidíme, že dělat alternativní kulturu má smysl a to je dneska dost důležitý, když si vezmete, co se s koncertama děje. (Michael Tardík)

NSHT, Olomouc – 15 Minut music club, 16. 11. 21

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.