Foto: Kangaroos in Austria + Tilikum + Frau Zwei, Olomouc – Letňák, 24. 9. 21

Hlubina Hlubina foto: Marcel Skýba

V olomouckém letňáku se předvedli Kangaroos in Austria, Tilikum a Frau Zwei. Dotáhli je sem lidi z kolektivu Hlubina, v jejichž podhoubí cítím napojení na lokální SF mini, skate, diy, umění a všechno to dobré okolo. Název mimo jiné připomíná sedmimílový skok alternativních akcí po cestě z Ostravy do Olomouce. Hlubina a lidi okolo už na letňáku předvedli, že dým umí, a to v rámci jednodenního festivalu Hlubina 0. Těšme se na další koncerty třeba na místě SF mini.

Kangaroos in Austria jsou důstojní nositelé přerovské tradice soustavně vyvíjejících se psychotropních kytarových sól. 

Tilikum vydali svoje Strupy, Hnis a Zhoř loni v březnu u Korobushka records. Snad na počest zajaté kosatky, jež zabila svou cvičitelku, krotí umným hlukem i lidi v publiku. Ti se však rádi daj sežrat.

Frau Zwei dvojhlasem a hutnými texty rozvíjí rozmanitý počet elektronických žánrů od breakcore po tekno (čtěte rozhovor Czech it). Přemítání a tíživá atmosféra, zadupané do země skoky a hemžením nohou, setřesené z mysli házením hlavou a rukama okolo sebe. 

Kangaroos in Austria + Tilikum + Frau Zwei, Olomouc – Letňák, 24. 9. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.