Podzimní NSHT ve virtuální realitě

Podzimní NSHT ve virtuální realitě

Na den vzniku samostatného Československa se můžeme těšit na festival, který pochopitelně vzhledem k okolnostem proběhne online, ale nabízí také speciální vstupenky ke sledování live setů ve VR prostředí.

Původem olomoucký NSHT funguje čtyři roky, zažít ho mohlo také Brno a Praha. Tentokrát dramaturgie vybírá projekty, které poměrně nedávno odehrály své NHST sety i živě v Praze, nyní však budou koncerty dostupné úplně pro všechny.

V line-upu tak svítí jméno rapového dua P/\ST, jehož členové už mají s karanténním koncertováním dobrou zkušenost. Vidět online jsme je mohli ještě v rouškách třeba během jarních streamů z pražského NoDu. „Nano Tone je dvojice syntezátorových mágů z Británie a Spojených států, kteří svůj hudební arzenál v poslední době skladují přímo v Praze. Nechte se jím překvapit a zachvátit nefalšovanou dávkou synth wave,“ slibují z NSHT další hvězdu tohoto večírku.

Svou aktuální, velmi čerstvou tvorbu představí také dvojice Lowmoe, projekt producenta Štěpána Kopečného (Sekvoye) a VJky Nely Bártové. „Pulzující ozvěny syntezátorů nořící se z reverbálních hlubin. Barevné i temné, abstraktní i mikronarativní. Smělé party rytmy pro introverty.“ Už pár dní je venku jejich albová novinka Recalibrate. Čtvrtým jménem je Shor Fitsch, zapálený nadšenec do hardware elektroniky, který hudebně střídá ambientní a taneční polohy.  O vizuální dotvoření industriálního prostoru se postará tradičně kolektiv Laser Hazer.

NSHT online, Olomouc a různá místa, 28. 10. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.