Vytisknout tuto stránku

Temná noc v klášteře: Lunchmeat ft. Heartnoize

Amnesia Scanner Amnesia Scanner foto: Kateřina Fialová

Páteční večer patřil spojení festivalu Lunchmeat a Heartnoize, kteří v prostorách Anežského kláštera Národní galerie uspořádali přehlídku elektroniky a audiovizuálního umění. Večer začal pozvolna vystoupením dvojice Enchanted Lands & Wim Deahen (Genot Centre).

Po nich navázal Jonatan Pastirčák alias Isama Zing, který si do svého audiovizuálního setu přizval producenta Olivera Torra. Zahrál skladby nejen z alba Blurry AF, ale i například remix skladby Gentle od Tolstoys. Na druhé scéně ve sv. Salvátoru zahrála procítěný set aténská producentka Evita Manji, která své vystoupení nakonec věnovala minulý rok zesnulé Sophie. Očekávaným vrcholem večera bylo audiovizuální vystoupení Amnesia Scanner. Finské producentské duo usazené v Berlíně přijelo s oslepující show využívající LED obrazovky a stroboskopy v kontrastu temného prostoru kláštera. Po intenzivním vystoupení Amnesia Scanner se ve sv. Františku vystřídal pražský producent GWD a producentka z Tuniska Deena Abdelwahed, ta přítomné roztančila svým energickým setem doplněném o light show na stěnách kostela. Do brzkých ranních hodin hráli Kuba’93 s Evou Porating.

Ačkoliv večer hudebně splnil moje očekávání, z vizuálního hlediska mě trochu mrzelo, že nebyl využit veškerý potenciál prostoru kláštera. Nejvíc ve mě rezonovalo vystoupení Deeny Abdelwahed, které bylo nejen hudebně zdařilé, ale doprovázela jej i velmi povedená projekce. A to je přesně to, co od spojení Luchmeatu a Heartnoize chcete.

Lunchmeat feat. Heartnoize, Praha – Anežský klášter, 29. 4. 21

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.