Vytisknout tuto stránku

Španělská Primavera opět vystavila sestavu snů

Primavera Sound 2010, foto Inma Varandela/Primavera Sound Primavera Sound 2010foto: Inma Varandela/Primavera Sound

Španělský festival, který se každým rokem odehrává pár metrů od barcelonského moře, také tentokrát vykouzlí hvězdnou sestavu alternativních legend a vycházejících jmen. Primavera, po níž o týden později startuje bratrský Optimus v Portu, se odehraje od 29. do 31. května v komplexu Parc Del Forum.

Mezi všemi hvězdami vyčnívá jméno jedno: po loňském reunionu My Bloody Valentine se nyní na scéně opět objevují spříznění Slowdive. Na Primaveře si odbudou první zastávku. Nejde však zdaleka o jediné eso královny alternativy, první den tak bude patřit Arcade Fire, Queens of the Stone Age, Neutral Milk Hotel, další den se představí The National anebo Darkside, na závěr festivalu publikum, které čítá přes sto tisíc hlav, rozpálí Nine Inch Nails či Kendrick Lamar.

Množství zúčastněných ukazuje, jaké kompromisy je nutné na festivalu vyřešit. Jak to na Primaveře vypadá? Přečtěte si naši reportáž.

O předvoj festivalu se postará kupříkladu debutantka Sky Ferreira, patřící mezi nejvyhlíženější jména tohoto roku. Celý seznam jmen, která letos připlují do Barcelony, zhlédněte zde. Základní vstupenky na festival v současné chvíli vyjdou na 175 €, přičemž tato cena platí do 8. února, poté vyšplhá až do data konání na 195 €.

Veškeré další informace o průběhu akce anebo ubytování naleznete na stránkách festivalu.

Primavera Sound, Barcelona (ES) - různá místa, 29. 5. - 31. 5. 14

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.