Foto: Natalia Grzebała, Praha, 29. 11. 14

Natalia Grzebała, Praha, 29. 11. 14, foto Dušan Vainer Natalia Grzebała, Praha, 29. 11. 14foto: Dušan Vainer

Jedním z velkých lákadel třetího ročníku Bardzo fajneho festivalu (festivalu polské kultury) byla také písničkářka Natalia Grzebała, která 29. listopadu vystoupila v Bio OKO v pražských Holešovicích.

Jakkoli by Nataliiným jemným baladám a šansonově laděným písním (zpívaných za doprovodu elektrického piana, zvukových smyček a nezaměnitelné hlasové ekvilibristiky) slušel spíše menší prostor a těsnější kontakt s posluchači, zpěvačka dokázala nejen postavit most mezi pódiem a zpola zaplněným hledištěm, ale také překonat jazykovou bariéru. Jako bonus pro české fanoušky zazněla i píseň Marie Zuzany Navarové.

Těžko říci, nakolik se Natalie Grzebala sama ztotožňuje s označením „gdaňská femme fatale“, které jí přiřkli pořadatelé, každopádně během koncertu v holešovickém Biu OKO sázela spíše na komunikaci s publikem, bezstarostně rozevláté interpretace písní a sympatickou neokázalost.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.