Olomoucké PAF se blíží. Čtyři dny plné filmové animace, hudby a audiovizuálních experimentů

PAF - Přehlídka animovaného filmu v Olomouci PAF - Přehlídka animovaného filmu v Olomouci

Animovaný film se v Olomouci již tradičně stane na začátku prosince tématem číslo jedna. Potřinácté se totiž v hanácké metropoli otevřou brány festivalu PAF.

Přehlídka animovaného filmu letos ve svém programu zaostří na latinskoamerickou tvorbu, dočkáme se kolumbijské školy i kolumbijského stínového divadla, svůj blok mají vyčleněn umělci z Argentiny. Mimoto se nám však naskytne také mnoho hudebních i audiovizuálních performancí. Co nás čeká?

Nad vystoupením ojedinělého elektronika Deana Blunta, které PAF uzavře sedmého prosince a které proběhne téměř v absolutní tmě, jsme se už před nedávnem rozplývali. Doprovod Slowmotiondancer, kteří mají blízko k Palermo, vše jistě jen umocní.

To však není vše. Již čtvrtého prosince dá do umění live codingu, „umělecké formy využívající živé psaní kódu, vytvářející

nástroje pro zvuk a obraz přímo před zraky diváků“, nahlédnout uskupení Kolektiv. Pátého prosince se při koncertě Makaku protká ambientní violoncello a podmanivý VJing, šestého prosince pak nastoupí industriální electro-vize Lightning Glove, temnota Freddyho Rupperta (ex-Former Ghost) a k nočnímu tanci zahrají sousedé od vedle, Pjoni & Ink Midget.

Nestačí-li vám, hudební přesahy nabídne i programový blok Přítomnost, pohyb, proměna pod kurátorským očkem britského umělce Marka Fella. Na pomezí hudby a obrazu zde budou ve třech audiovizuálních dějstvích, vytvořených umělci, kteří se v životě nepotkali, ožívat asociace prostoru, pohybu a změny. Tajuplné znění, jaký bude výsledek?

Vstupenky na třináctý ročník PAFu jsou stále k mání na webu festivalu. Koupit si můžete jednak jednodenní, jednak čtyřdenní akreditace, přičemž každá forma vstupenek v sobě automaticky zahrnuje i možnost vstupu na koncerty. Ti, kteří si chtějí užít jen a pouze Deana Blunta, si pak mohou pořídit samostatné lístky pouze na něj. Navíc, zaplatíte-li do 1. prosince, nebudete muset sahat hluboko do kapsy.

PAF - Přehlídka animovaného filmu 2015, Olomouc - různá místa, 4. – 7. 12. 14

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.