Vytisknout tuto stránku

Víc kouře na jaře s Heartnoize. Přijíždí Claire Rousay či black midi

Anna von Hauswolff, Praha Anna von Hauswolff, Praha foto: Libor Galia

Poté co loni přivezli do Česka aktuální světová jména jako Slikback či Ichiko Aoba a uspořádali výjimečný varhanní koncert Anny von Hausswolff v kostele U Salvátora, obdrželi cenu Vinyla za počin roku. Producentský tým Heartnoize neusíná na vavřínech a chystá nabitý klubový program na nadcházející jaro

Již za dva týdny ve středu 12. 4. uvedou v žižkovském Atriu dvě ambientní experimentátorky – Adelu Mede a Claire Rousay. První z jmenovaných vydala svůj debut Szabadság koncem února a soustředí v něm své producentské a vokální síly na vzdušné kompozice zkoumající vlastní bytí skrz domovský folklór hranic Maďarska a Slovenska. Ta druhá, producentka z amerického San Antonia, vtáhne pražské publikum do vlastních záznamů každodennosti prostřednictvím kolážovitých skladeb jako vystřižených z osobního deníku.

Velkou dubnovou událostí pak bude náhradní termín původně prosincové noci v Anežském klášteře s nabitým line-upem taneční elektroniky. Vystoupí zde duo Amnesia Scanner se svou AV performance a doplní je Deena Abdelwahed s DJ setem. Z domácích zástupců zahraje například Enchanted Lands s Wimem Dehaenem.

Na začátku května dojde v Bike Jesus také na kytarové žně když zde vystoupí kanadské těžkotonážní trio Big Brave. Následovat bude již vyprodaný koncert irského producenta Sega Bodega nebo třeba britských vítězů matematické olympiády black midi ve smíchovské MeetFactory. Slovy Stephena Hawkinga: „To bude maras!”

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.