Black Midi se vrací do Prahy

Black Midi v Praze (říjen 2019) Black Midi v Praze (říjen 2019) foto: Libor Galia

Londýnská senzace Black Midi se 15. května vrátí do Česka. Opět na pozvání Heartnoize Promotion namísto klubu Underdogs' rozparádí čtveřice, která reprezentuje současnou vlnu New Weird Britain, tentokrát blízkou MeetFactory. Letos vydali druhou desku Cavalcade, na níž se oproti debutu pustili trochu jinými směry, eklektické mísení žánrů od math-rocku až k post-punku jim však zůstalo stejně jako komplikované zacházení s nástroji i kompozicí.

„Kapela si tu na docela rozmáchlé ploše osmi skladeb, kde poslední z nich má délku skoro deset minut, zvolna proplouvá mezi free jazzovou improvizací, zvukovou melanží a chaoticky zběsilými rytmickými patterny, které spoluurčily jejich hudební výraz už na debutu,“ psali jsme v naší recenzi.

Živelnost Black Midi jsme zažili v Praze na podzim 2019 a sepsali o tom reportáž. Věříme, že i jejich další koncert bude neméně strhující.

Black Midi, Praha – MeetFactory, 15. 5. 22

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.