Vytisknout tuto stránku

Ostrovský jazz, antická psychedelie. Colour Meeting láká do Poličky na alternativu i divadlo

Irena a Vojtěch Havlovi Irena a Vojtěch Havlovi foto: Libor Galia

Hudba z nejrůznějších koutů světa. Akrobaté, divadlo pro malé i velké, dílny. Colour Meeting mezi středověkými hradbami a rybníkem přivítá ve dnech 22.–23. července v Poličce hvězdu současné londýnské jazzové scény Sarathyho Korwara, kanadského postrockera Alexe Henryho Fostera, řecké Thrax Punks či polské Kosy. Pestrý průřez českou scénou představí Irena & Vojtěch Havlovi, Ventolin, Arleta, Frankie & The Deadbeats, Cotatcha Orchestra či Anna Vaverková.

„Stejně jako další festivaly, letošní ročník vyhlížíme trošku s obavami, protože náklady neuvěřitelně stouply. Budeme velmi vděčni našim stálým návštěvníkům, když nás podrží nad vodou, koupí si vstupenky a přijdou. A doufáme, že pověst o festivalu přitáhne i ty, co u nás ještě nebyli,” komentuje za festival Dušan Svíba situaci, v níž se scéna nachází. „Na oplátku nabízíme jako vždy stylově hodně různorodý program s několika premiérami zahraničních kapel a mixem známých i zatím utajených domácích jmen. A moc se těšíme na naše skvělé jídlo, krásné místo v parku pod hradbami a pověstnou Colour Meeting atmosféru.” Výběr pořadatelů festivalu nabízí kýženou kombinaci objevného a zároveň vysoce relevantního hudebního obsahu, zhodnotili jsme loni, a při pohledu na letošní soupis programu to cítíme podobně.

Colour Meeting 2022 láká především na následující. Indický hudebník Sarathy Korwar se etabloval se jako jeden z originální a přesvědčivé jméno britské jazzové scény. Spolupracoval se Shabakou Hutchingsem, absolvoval turné s Kamasi Washingtonem, Yussefem Kamaalem nebo Mosesem Boydem. Kanadský performer Alex Henry Foster (Your Favorite Enemies) vytváří se svou novou kapelou The Long Shadows intenzivní až brutální muziku. Řečtí Thrax Punks kombinují lidové nástroje jako dudy, kaval, buben a lyra s elektrickou a basovou kytarou. Polské Kosy oživují písně předků a vracejí je na půdu moderních měst.

Z loňského ročníku Colour Meetingu máme také galerii, kompletní informace k letošnímu ročníku nabízí stránky festivalu.

Colour Meeting, Polička – Park u hradeb, 22.–23. 7. 22

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.