Startuje MuNa. Konference a showcase slibuje lepší hudební networking a vzdělávání

Ivy Z, Moody Moon Noize Ivy Z, Moody Moon Noize foto: Libor Galia

Nová mezinárodní hudební konference a showcase festival MuNa – Music Navigator se zaměří na středoevropský region. Jeho součástí bude networking, vzdělávání i samotné koncerty. V novém pražském prostoru Vzlet ve Vršovicích proběhne od 16. do 18. září 2022. „MuNa si klade za cíl zlepšení orientace umělců a umělkyní, manažerů, agentů a dalších profesí hudebního sektoru na středoevropské scéně. A to napříč žánry od klasické hudby, jazzu, popu až k rocku a metalu,” ohlašují pořadatelé. V čele přehlídky stojí Anna Mašátová, dříve ředitelka Nouvelle Prague.

Napříč konferenčními panely se festival během dvou dnů zaměří na problematiku grantů, profesních organizací, ticketingu nebo managementu kapel. S místními kulturními osobnostmi také představí polskou, slovenskou i bavorskou scénu. Na showcase se mimo jiné představí slovenská elektronická formace Sam Handwich, brněnská punková střela MMNK, indiepopová zpěvačka Ivy Z, kterou můžete znát jako frontwoman Bilow, nebo stále populárnější kytarovka The Valentines i experimentální Zabelov Group.

Mezi největší hvězdy line-upu patří James Baseley – tour manager The Chemical Brothers, který spolupracoval i s New Order, PJ Harvey nebo Massive Attack. V hodinovém bloku Q&A budou mít diváci možnost zjistit, co všechno obnáší organizaci světového tour legendárních kapel. 

Začínající umělci budou mít možnost poslat svou tvorbu k zhodnocení. Své postřehy s nimi budou sdílet například hudební novináři Kristina Kratochvílová (Deník N) a Dan Sywala (Rozhlas, Seznam Zprávy). Osobnější workshopy se zaměří na praktickou stránku produkce a hudebních nástrojů. Nebude chybět ani oblíbený speed dating, tedy nejlepší šance, jak poznat nové lidi z kulturní scény. 

Celý program i časový harmonogram je už teď k dohledání na stránkách festivalu.

MuNa – Music Navigator, Vzlet – Praha, 16.–18. 9. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.