Lídr Radiohead a pobočník skupiny hvězd, Atoms for Peace, vydal před nedávnem novou desku. AMOK o jedenácti kouscích si libuje v tanečních kreacích, a tak se nabízí navázání na dnes již pomalu legendární kousek k Lotus Flower.
Na prkna brněnského kabaretu Kabinet Múz se řítí úderná trojice: WWW, Ink Midget a Girls on Drugs. Jejich společný koncert zde proběhne 28. března.
Chameleon hudebních přestrojení chystá k vydání nové album - jeden z nejočekávanějších počinů tohoto roku. Tak si dnes dejme druhý novinkový singl The Stars (Are Out Tonight).
Newyorská trojka sdružená okolo Karen O vysílá první jednohubku z blížícího se alba Mosquito, jehož se máme dočkat po dlouhých čtyřech letech letos na jaře. V příjemné skladbě s hymnickou gradací hostuje čtyřiadvacetičlenný gospelový sbor.
Daft Punk prý letos vydají album. Ještě na jaře. Producentsky má dvojici pomáhat Nile Rodgers, legenda sedmdesátých let, šeptá se taktéž o lidech okolo Animal Collective anebo Feist.
Je libo básně v hudbě? Neberte to vážně. Kendrick Lamar, hvězda současného hiphopu, sbírá se svým debutovým albem good kid, m.A.A.d city vášnivé ohlasy - na plno frontách pak rovnou sklidil první příčku v albové hitparádě loňského roku.
Na začátek jara přistane fanouškům písničkáře Jamese Blakea do rukou druhé album. Overgrown ponese deset skladeb a vyjde 8. dubna.
Včerejší noc patřila Oscarům. Pro hudební svět to znamená tři sošky: jednu za celkový hudební doprovod - tu si odnesl snímek Pí a jeho život (zásluhou Mychaela Danna), druhou za průvodní píseň, o kterou se zasloužila Adele ve spolupráci s Paulem Epworthem...
Co mělo být původně pouze živý přenos ve čtyřiadvaceti hodinách, to se nyní převrací v zdarma dostupný záznam. Nick Cave před pár dny oficiálně vydal patnáctku s The Bad Seeds, Push the Sky Away, a nyní připojil takřka sto minut dlouhý koncert.
Vinyla i letos zavítala do Brna, kde oslavila druhý ročník po boku pěti kapel a předala ceny za nejvýraznější hudební počin, objev a album roku.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.