Profil

AlterEcho

Platforma pro současnou hudební kulturu. Publikujeme články z oblasti domácí i zahraniční živé scény, mapujeme koncerty a festivaly, přinášíme aktuální zpravodajství o nových albech, videoklipech, akcích a píšeme texty představující hudebníky, kapely či různé hudební fenomény. AlterEcho je jiný pohled na hudbu. Pohled, který je osobitý, názorový a nabízí alternativu. Naši autoři jsou převážně studenti humanitních oborů univerzit v Brně, Olomouci a Praze. Mezi naše hlavní snahy patří upozorňovat na lokální nezávislou kulturu ruku v ruce s komentováním a reagováním na dění na světové scéně. Přehlížena nezůstává ani soudobá hudba domácích a zahraničních skladatelů, protože současný hudební vývoj čím dál více maže jakékoliv žánrové hranice. Významnou součástí webu je obrazová sekce zahrnující fotoreportáže z klubů a festivalů.

 

Hlavní tematické oblasti:

  • česká a slovenská alternativní scéna (živě, nahrávky, klipy, labely)
  • zahraniční nezávislá a alternativní hudba (představujeme)
  • soudobá, progresivní a experimentální hudba (popularizujeme, objevujeme)
  • živá scéna (mapujeme i malé akce mimo velká města)
  • reportáže ze zahraničních festivalů (pohled odjinud)
  • přesahy k umění, hudba ve spojení s vizuály, filmem, literaturou, aj.  

 

V roce 2021 jsme součástí širšího kulturního projektu s názvem 
„Hudební platforma AlterEcho jako prostor ke spojení umělecké komunity, veřejnosti a vzdělání mladých.“ Více informací najdete na této stránce

Finanční podpora projektu je zajištěna z 80 % grantem Islandu, Lichtenštejnska a Norska (celková výše dotace 480 000 Kč).

Za další podporu formou dotace a příspěvku děkujeme Ministerstvu kultury ČR, Nadaci Český hudební fond a Nadaci Život umělce (dohromady ve výši 61 000 Kč).

 

 

Redakce:

Vedení, PR: Libor Galia (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.); Zuzana Macháčková (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Inzerce: Michaela Hoppeová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Webmaster: Pavel Tichý (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Autoři: Martin Brzobohatý, Libor Galia, Mikuláš Hamerla, Filip Hastík, Bára Jurašková, Mia Kordová, Zuzana Macháčková, Štěpán Pařízek, Libor Staněk, Tibor Vocásek, Jakub Zbořil

Fotografové: Václav Mach, Marcel Skýba, Andrea Petrovičová, mizuki nakeshu 

Design webových stránek: Anežka Rozehnalová

Původní layout: Zdenek Tomášek

Sociální sítě:    

Budeme vděčni za jakékoliv reakce a rádi uvítáme Vaše dotazy, podněty, připomínky nebo reakce. Spojit se s námi můžete na výše uvedených emailových adresách. Vítáme také nové autory a fotografy.

Další kontakty a informace naleznete zde

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.