Profil

AlterEcho

Platforma pro současnou hudební kulturu. Publikujeme články z oblasti domácí i zahraniční živé scény, mapujeme koncerty a festivaly, přinášíme aktuální zpravodajství o nových albech, videoklipech, akcích a píšeme texty představující hudebníky, kapely či různé hudební fenomény. AlterEcho je jiný pohled na hudbu. Pohled, který je osobitý, názorový a nabízí alternativu. Naši autoři jsou převážně studenti humanitních oborů univerzit v Brně, Olomouci a Praze. Mezi naše hlavní snahy patří upozorňovat na lokální nezávislou kulturu ruku v ruce s komentováním a reagováním na dění na světové scéně. Přehlížena nezůstává ani soudobá hudba domácích a zahraničních skladatelů, protože současný hudební vývoj čím dál více maže jakékoliv žánrové hranice. Významnou součástí webu je obrazová sekce zahrnující fotoreportáže z klubů a festivalů.

 

Hlavní tematické oblasti:

  • česká a slovenská alternativní scéna (živě, nahrávky, klipy, labely)
  • zahraniční nezávislá a alternativní hudba (představujeme)
  • zahraniční pop (analyzujeme, diskutujeme)
  • soudobá, progresivní a experimentální hudba (popularizujeme, objevujeme)
  • živá scéna (mapujeme i malé akce mimo velká města)
  • reportáže ze zahraničních festivalů (pohled odjinud)
  • přesahy k umění, hudba ve spojení s vizuály, filmem, literaturou, aj.  

 

Redakce:

Koordinátoři, PR: Libor Galia (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.); Zuzana Macháčková (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Inzerce: Michaela Hoppeová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Webmaster: Pavel Tichý (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

 

Stálí redaktoři: Nela Bártová, Tomáš Franta, Libor Galia, Filip Hastík, Kateřina Holubová, Zuzana Macháčková, Helena Pazdiorová, Adam Smaza, Jakub Zbořil

Fotografové: Radek Brázdil, Libor Galia, Matěj Hošek, Radek Hruška, Martin Chylík, Václav Mach, Martina Mlčúchová, Marcel Skýba, Denisa Vesecká

Externí redaktoři: Martin Bartoš, Daniel Hevier ml., Lukáš Janičík, Tomáš Krejičřík, Petr Mezihorák, Marek Pechač, Tatiana Škapcová

Design a vizuální prezentace: Zdenek Tomášek

Sociální sítě:

Budeme vděčni za jakékoliv reakce a rádi uvítáme Vaše dotazy, podněty, připomínky nebo reakce. Kontaktovat můžete šéfredaktora webu Tomáše Frantu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Další kontakty a informace o inzerci a mediální spolupráci naleznete zde. Pokud se k nám chcete přidat jako autoři, kontaktujte prosím šéfredaktora. 

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.