Pražské "elektronicko-popové" duo Post-hudba (Dominik Zezula a Tomáš Havlen) se po koncertní pauze vrátilo do po okraj naplněného brněnského Kabinetu, kde spolu se skladbami z eponymního EP a nahrávek Zvláštní láska na nás zbyla a Artefaktů představili očekávané nové písně, to vše v intimní mlžně-světelné atmosféře. Post-hudbu doplnila skupina Margo, trojice pod vedením písničkářky Anety Martínkové.
Arms and Sleepers, skupina s kultovním charakterem, jejíž členové oscilují někde mezi Brnem, trip hopem, hip hopem, Bostonem a tanečním elektrem. Nová deskat Find the Right Place je pravděpodobně tím zatím nejrapovějším počinem bandy kolem Mirzy Ramice. Hostující zpěváci ale pochopitelně do Brna nedorazili, Mirza s Markem a Andrewem přesto odtáhli takřka dvouhodinový koncert bez slabšího místa a nebáli se sáhnout do melancholie starších desek. Kabinet múz dlouho nezažil tak "světovou" produkci, která je přitom Brnu tak blízká.
První májový den přivítal brněnský Kabinet múz temný projekt z Chicaga. Wrekmeister Harmonies se pohybují na pomezí drone music, serialismu a post-rocku s těžkou heavymetalovou kytarou a tíživou výpovědí o životě jako procesu postupného rozkladu. Do Česka se vrátili po roce s novým albem The Alone Rush. O doprovod večera se postaralo trio Caudal se svými hypnotizujícími kytarovými repeticemi a nadějní brněnští Ångström.
V rámci přehlídky současné elektronické hudby Echoes zavítal na brněnskou Flédu německý producent Siriusmo. Koncert ve velkém sále otevřel brněnský producent a mág modulárních syntezátorů HRTL svým live-setem, doplněným o výraznou světelnou instalaci. Pomalejší a klidnější tóny vyvrcholily tvrdšími beaty, na které po krátké přestávce navázal tanečními rytmy očekávaný Siriusmo.
Komorní čtvrteční večer v Kabinetu Múz představila producentka Enchanted Lands (Barbora Polcerová, mj. vítězka ceny Vinyla 2018 v kategorii objev roku) svůj ambientní set, tvořený proudem samplů z reálného prostředí v kolážích s nejrůznějšími melodickými tóny.
„Vök se objevují v rozšířené sestavě. Základní duo zpěvačky Margrét Rán se saxofonistou Andri Márem je doplněné o bubeníka Einara a novou kytaristku. Atmosféra je meditativní, sál se pohupuje, hudba vtahuje do sebe a probouzí lehce melancholické, deep myšlenky.“
Dav jásá, když se na stagi objevují Úlfur Úlfur. First of all, Úlfur Úlfur jsou srdcaři. A takový je i celý jejich koncert; energetický a zároveň procítěný. Nevkládají se do rolí rapových star, místo toho se snaží komunikovat s publikem.
„Opak Dissu zkrátka předvádí přesně to, co se od nich čekalo, a je to skvělé. Stejně jako kluci z Draingangu, i oni se z role outsiderů posunuli mnohem dál a kromě neustálého vydávání nových věcí a koncertování hledají i přesahy. Stále ale následují své fiktivní identity a humor zakletý v českých stereotypech. Otázkou tedy zůstává, kam dál, a já doufám, že dalším krokem bude vlastní album místo mixtapes s vypůjčenými beaty.“ (Magdalena Prudíková)
Listopadový večer v brněnské Praze se nesl na vlně alternativního popu a hip hopu. Polská dvojice Coals představila skladby ze svého alba Tamagotchi, překračujícího hranice hudebních žánrů a odkazujícího k estetice 90. let. Po úvodní části plné zasněných melodií a zpěvu vystoupil memphiský rapper Cities Aviv s eklektickou hudební smrští, která nenechala nikoho stát na jednom místě.
„Jakoby se kapela vyšvihla ještě výš do abstrakce a transcendence, než je na albu. Tohle mě trochu mrzí. Opakuju, nebylo to špatné, bylo to dlouhé. U Fiordmoss není neobvyklé, že je koncert naplněný jistou dávkou manýry, je ale fajn se k ní uchýlit tehdy, kdy je součástí celého zážitku, a ne z prostého důvodu, že jsem jí schopný.“ (z reportáže Romana Novotného)