Nová jména na domácí elektronické scéně objevuje koncertní série v Holešovické Šachtě, ta se koná jednou za dva týdny a přilévá do ohně: se svojí fúzí modulárů a přírodního ambientu vystoupí Václav Peloušek, jinak také zakladatel Bastl Instruments. První prázdninová seance Glory Hole se pak odehraje 13. července pod taktovkou Jano Doe a jejích hlukových ataků. Glory Hole 

Tomáš Dvořák alias Floex ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a britským producentem Tomem Hodgem chystá nové album. Konceptuální A Portrait of John Doe předjímá několik singlů, ten poslední zároveň doprovází remix holandských Deltawerk. Floex své nové album vydá na Merkury KX už na konci června. 

Oslavy čtvrtstoletí promotérské značky Scrape Sound se odehrají v netradičním, nedávno otevřeném prostoru nákladní lodi Altenburg 1964 spolu s jejich srdeční záležitostí Slim Cessna's Auto Club. 11. června jim budou sekundovat ještě krajané The Kill Devil Hills a Aran Epochal. 

Dreampopová pětice z Prahy vydává debutové album So Far So Good, které tvoří šest převážně milostných písní. Už singl Gone napovídal změnu ve zvuku kapely, ale hlavně v přístupu ke skládání, lo-fi zvuk byl vyčištěn, což napovídal už singl Gone.

Šlo o vzletnou, romantickou serenádu, když se Rhye rozezvučeli poprvé. Nyní se v továrně rozprostře očistná lázeň sestávající se z dojmů, které za sebou zanechá ukončený vztah. Rhye vypráví o proměně, sebrání sil a opětovném nalezení potěšení ze života. Mike Milosh se svým komorním ansámblem si zas jednou omotá MeetFactory kolem prstu 12. června.

Život jako postupný proces rozkladu. Světlo ustupující temnotě. Nevinnost podléhající zlu moderní společnosti. Takové jsou vize JR Robinsona a Ester Shaw na nové desce The Alone Rush, kterou v rámci evropského turné představí dnes i v pražském Klubu FAMU. My už je s foťákem zastihli v Brně, a tak dosvědčujeme, že jde o živelný orchestr.

Zvukoví mágové Arms and Sleepers se po roce vrací do Kabinetu Múz, aby představily jejich novou desku, která vyšla na začátku dubna u vydavatelství Pelagic Records. S sebou tohle americké duo, které už v Česku zdomácnělo, bere Davida Invalida, tedy koho jiného než barda z Acute Dose. 14. května ještě Arms and Sleepers zavítají do pražské Roxy…

Tahle dvojice potěší všechny příznivce skandinávského indie popu, hlásají z Akropole, od které už v pátek zavane pořádáná dávka severské melancholie. Norský hudebník Einar Stray se svou skupinou vydal v loňském roce nové album Dear Bigotry, které nyní představí i v Praze. 

 Jestliže se cesta životem náhle ukáže být strmou, je třeba zařvat a přidat. Jakkoliv. Tak by se dalo shrnout poselství, jež zprostředkovává The Louder I Call, The Faster It Runs amerických Wye Oak. Ti se do MeetFactory vrací, aby představili své právě vydané, osvobozující album. Nespoutaný folk, v němž se proplétá art s noisem, se továrnou rozproudí už 26. dubna 

LABoratory slibuje znovu proměnit bývalý průmyslový areál ve specifický kulturní prostor, který mohou návštěvníci postupně objevovat nejen při rozvíjení svých uměleckých zájmů, experimentování či setkávání se s předními českými i zahraničními umělci a jejich tvorbou. Interaktivní přehlídka audiovizuálního umění proběhne v pardubických automatických mlýnech ve dnech 4.–6. května.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.