Nedávno jsme vám představili nový singl slezské garážovky Noise Parade, nyní jej kapela ještě podpořila videoklipem. Natáčení probíhalo v okolí jejich zkušebny a na „soukromém pozemu, kam jsme se kvůli některým záběrům vkradli.
Nový rok, nová deska. Neúnavný písničkář Mark Kozelek se znovu vrací. Tentokráte s nahrávkou Universal Themes. A je to pořádné sousto, ačkoli už předešlá deska Benji byla hlavně o textech, nyní tuto skutečnost posouvá americký písničkář na nový level.
Olomoučtí Nylon Jail v posledních měsících příliš nekoncertovali a nyní se ke spánku ukládají nejspíš navždy. „K dnešnímu dni, tj. 30. 5. 2015 se skupina Nylon Jail definitvně rozpadla. Děkujeme za přízeň,“ oznámili skrze své facebookové stránky.
Vypadá to, že se letos s osobitými písničkářkami „roztrhl pytel“. A zatímco poslední léta tomuto žánru vévodili převážně muži, letos se síly vyrovnávají. Je pravdou, že Sufjan Stevens přišel s „folkovou deskou desetiletí“ a Father John Misty předvedl také brilantní dílo...
Mark Kozelek (Sun Kil Moon) je člověk, který miluje vydávání desek (dvě až tři ročně nejsou v posledních letech žádným problémem) a který také miluje spolupráci s jinými, skamaráděnými hudebníky.
Písničkářka Ira Mimosa patří mezi další z řady hudebníků, kteří se ve svých písních navrací k mateřskému jazyku. Po křehkých folkových skladbách zpívaných ve francouzštině, které dostaly Iru do povědomí posluchačů, to nyní zkouší s češtinou.
Po třech épéčkách z předminulého a loňského roku se vrací slezská garážovka Noise Parade s novým singlem Magmatic. „Nahrávalo se tam, jako vždy - ve zkušebně. Poprvé jsme ale nenahrávali všechny nástroje dohromady...
Vítězi soutěže Jednou trefou na Sziget se stává brněnská kapela Ghost of You. „Je to pro nás velké překvapení a o to víc jsme nadšení. Už jen dostat se do finále pro nás byla výzva, ale tohle je pecka,“ popisují.
Již druhého června vydává Mark Kozelek (Sun Kil Moon) novou desku Universal Themes. Bude se jednat už o sedmou nahrávku pod monikerem SKM. Pamatujete na tu první? Vyšla před 12 lety a jmenovala se Ghosts of the Great Highway.
Po letech spekulací je ta informace konečně potvrzená. Posmrtně vyjde sólová deska Kurta Cobaina. Desítky dosud nepublikovaných kazet frontmana Nirvany se dostaly do rukou režiséra Bretta Morgena, jehož dokument Montage of Heck má premiéru v těchto dnech.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.