Ostře sledované songy: Laura Marling - Short Movie

Laura Marling - Short Movie Laura Marling - Short Movie

Vypadá to, že se letos s osobitými písničkářkami „roztrhl pytel“. A zatímco poslední léta tomuto žánru vévodili převážně muži, letos se síly vyrovnávají. Je pravdou, že Sufjan Stevens přišel s „folkovou deskou desetiletí“ a Father John Misty předvedl také brilantní dílo, nicméně Seveřané José Gonzalez a Tallest Man On Earth poměrně zklamali - jejich novinky jsou dobré, nicméně za zbytkem jejich diskografie zaostávají.

Zato u žen to vypadá na jednu trefu do černého za druhou. První přišla s křehkou, sedmdesátkovou (Joni Mitchell) deskou Jessica Pratt, poté její drsnější protějšek z Austrálie Courtney Barnett a nyní je tu se svou pátou deskou (!) (dobrá, fakticky vyšla její deska den před Barnett, ale já se k ní dostal o něco později...) teprve pětadvacetiletá Laura Marling. Její nahrávka je ze zmíněných tří nejblíže současnému zvuku, není na ní patrný vliv vzorů z předcházejících dekád, což jistě mnoho posluchačů potěší. Ale jinak se příliš neodlišuje - skvělé melodie, osobité texty. S Short Movie nešlápnete vedle.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.