Carissa, úvodní skladba opěvovaného Benjiho. Taky nejlepší z celé desky. Příjemná monotónní melodie a do toho text balancující na hranici melancholie, hrůzy, bizarnosti...

Mám rád lidi, kteří sypou jednu písničku za druhou. Takový je i Alex G(iannascoli). Na internetu toho má snad stovky, já slyšel jen zlomek (tedy jednu desku), přesto mi to stačilo k tomu, abych na ní našel svůj nejoblíbenější song roku 2014.

Grungeová legenda Mudhoney se příští rok v květnu vrátí do České republiky - na místo činu, do pražského Lucerna Music Baru. Zatímco jejich poslední koncert se z velké části nesl ve znamení jednokoncertního návratu českých GNU...
Pražský písničkář Jéčko před časem rozšířil svůj projekt o tři nové členy a v nové sestavě nahrál také vánoční singl You Wake Up in a Bed That Is Not Yours. Ten si můžete poslechnout či zdarma stáhnout na jeho bandcampovém účtu.
Další z velkých hudebníků opustil náš svět, Brit Joe Cocker podlehl rakovině plic. Připomeňme si jej jeho nejslavnější skladbou, předělávkou Beatles. V klasické Woodstock verzi.
Kolem táborského dua Kalle bylo (a stále je) letos velmi rušno, den před Štědrým večerem se Kalle připomínají znovu, tentokráte klipem ke skladbě Fat Wizard, o který se postarala Magdalena Hromádková.
Pokud by to náhodou někdo prošvihl - Sleater-Kinney se vrací, a jak vidno v dnešním Songu dne, jsou stále ve formě. Pro mě osobně událost roku. Deska No Cities to Love už v lednu. A co v létě? Pohoda, OFF? Nebo klubový koncert u nás? Doufejme.
Krasik & Filip je nově vzniklé duo z členů shoegazového objevu Divided a olomouckých Skydive. Jejich první (demo)skladba je více než čerstvá, natočena byla teprve včera a nese název Eating Disorder.
Po Sportu představujeme v Songu dne i Bonuse. Skladba z alba Konec civilizace, má vůbec nejoblíbenější od něj - Psychologové. A v blízké době v naší rubrice očekávajte ještě jeden projekt, který se vyvinul ze Sporta...
Hip hopové legendy Wu-Tang Clan se po několika letech vrací s novou deskou. Ta nese název A Better Tomorrow a k poslechu je nyní na YouTube kanálu Warner Music Germany. A co album, které mělo vyjít v jediné kopii, jak jsme informovali na jaře?

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.