O americkém písničkáři Marku Kozelekovi toho bylo v posledních dnech vyřčeno mnoho, na titulce visí článek zaobírající se jeho poslední deskou Benji, v Songu dne zase zábavný kousek ze spolupráce s kapelou Desertshore Livingstone Bramble.
Smashing Pumpkins jsou za pár chvil zpět se svou novou deskou, pojďme ale zavzpomínat i na jejich staré kusy. Jellybelly je skladbou z jejich dvojdesky Mellon Collie and the Infinite Sadness.
Policy. Tak zní název připravovaného sólového počinu Willa Butlera z kanadské formace Arcade Fire. Bratr slavnějšího Wina Butlera (frontman Arcade Fire) jej vydá 10. března na labelu Merge. Několik písní (v živém provedení) už koluje po YouTube, jednu z nich vám nabízíme nahoře.
Mark Kozelek a jeho poslední desky jsou hlavním tématem našeho dnešního článku. Tak proč si neudělat takový Kozelekovský den... Livingstone Bramble má jeden z nejvtipnějších a zároveň nejchytlavějších refrénů, které jsem za poslední dobu slyšel.
Včera jsme zaostřili na comeback shoegazových Ride, kteří se vrací po 19 letech. Faith No More byli pryč jen o něco méně - sedmnáct let. Na rozdíl od Ride se ale jedná o comeback plný, na příští duben totiž parta kolem Mika Pattona ohlásila novou desku.
Na tvorbu Marka Kozeleka jsem poprvé náhodně narazil asi v šestnácti letech. Někdo jej tehdy v jakémsi komentáři zařadil mezi největší songwritery devadesátek. Brzy jsem vše pochopil.
Ride jsou zpět. Kultovní shoegazová formace, která zazářila v roce 1990 svým debutem Nowhere se vrací po takřka dvaceti letech. Příští rok se chystá na turné, které zahrnuje například španělskou Primaveru.
Mike Hadreas říkající si Perfume Genius vydal letos docela pozoruhodnou desku. Jmenuje se Too Bright a podle ohlasů se jedná o jeho dosud nejúspěšnější. (Z 3 zatím vydaných.) Nejvíce ji charakterizují podivná stavba písní, kdy nikdy nevíte, co se bude dít dál...
Josh Tillman toho za poslední roky stihl hodně. Bubnoval ve veleúspěšné folkové formaci Fleet Foxes, natočil sólovou desku jako J Tillman a poté také (s mnohem větším ohlasem) debutoval pod pseudonymem Father John Misty. Nyní uzrál čas pro desku číslo dvě.
O blížící se desce Monuments To An Elegy chicagských veteránů Smashing Pumpkins jsme vás informovali už dostatečně. Nyní uvolňuje parta kolem Billyho Corgana svou třetí ukázku s názvem Tiberius.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.