Vítáme jaro, vítáme takřka léto. Hvězda současného r'n'b, kontroverzní Frank Ocean, nabízí videoblog ze svého loňského léta a láká tak na to právě se otvírající. Snímek pochází z debutového channel ORANGE, které vypustil loni v červenci.

Jedna velká legenda se řítí na Brno, které roztančí bůh lo-fi R. Stevie Moore. Série Itch My Hahaha, příznačně překřtěna na Itch *MAY* Hahaha, udeří opravdu naplno. Kabinet MÚZ čeká čtveřice různě velkých malých hudebníků.

Zatím pouze spekulované spolupráce byly dnes v noci potvrzeny na americkém festivalu Coachella. Server Pitchfork informoval, že šlo vůbec o největší senzaci té noci. Daft Punk nabídli první "pořádnou" ochutnávku.
Večer plný nostalgie a sentimentu v Kabinetu MÚZ. A ta velkolepá předzvěst nové desky? Palčivá, upřímně palčivá. Výsledek na podzim. Bratry Orffovy doprovodil brněnský Martin E. Kyšperský (Květy).
Islandský orchestr jaksepatří: Retro Stefson zasáhne za měsíc Brno (21. 5.) a Olomouc (22. 5.), je tak načase si loňskou desku naposlouchat, nejen podle BBC jde totiž o naději (islandského) popu. Dnes v rytmu She Said, skladby z loňské stejnojmenné trojky.
Kolikátý je to už vůbec videoklip z továrny Jamese Blakea a jeho čerstvé Overgrown? V pondělí jsme se oficiálně těšili z druhé desky tohoto písničkáře svázaného elektronikou, nyní je venku nové video k eponymní písni Overgrown s režií Nabila.
První videoklip, první zářez televizního vystoupení k nové desce a první možnost úplného poslechu. Kolem Yeah Yeah Yeahs a blonďaté divy Karen O je rušno. A bude rušněji?
The National ohlásili návrat a vytáhli první lákadlo. Skladba Demons, na albu pořadově druhá, pracuje v prozatímním videoklipu s motivem přebalu nadcházející šesté studiové desky Trouble Will Find Me.
Zatímco dnes ještě Thom Yorke koncertuje převážně se svým dvorním asistentem Nigelem Godrichem, který produkoval téměř všechny desky jeho "domovských" Radiohead, v létě už to bude úplně jinak. Podívejte se teď, jak vypadá toto těleso zúženě.
Klasika z pera Francise Scotta Fitzgeralda očekává další adaptaci, a to z režijní taktovky Baze Luhrmanna (Moulin Rouge, Austrálie, …). Poslední trailer napovídá, že i hudební fajnšmekři se mají na co těšit.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.