V Brně se již brzy otevře nové víceúčelové Sono Centrum

Sono Centrum Sono Centrum

Na jedné z hlavních brněnských ulic vyrůstá před očima kolemjdoucích unikum. Víceúčelová hala na Veveří otevře oficiálně 2. května, pár dnů předtím ji však pokřtí již i kapely. Centrum má za cíl stát se významným místem kulturních aktivit v Brně. Komplex bude zahrnovat také restauraci a hotel. Za mohutnou stavbou stojí architekt František Šmédek, který stavbu považuje za své životní dílo.

Už za necelé dva měsíce, 25. dubna zde proběhne první koncert, a to dua Goldfish. „Úvodní týdny klubu prověří například vystoupení kapel N.O.H.A., Manfred Mann's Earth Band, Peter Lipa a Band, Duke Ellington Orchestra, Tři Sestry, Ewa Farna, Bratři Ebenové a řada dalších,“ dodávají pořadatelé. Sál, který pojme až 1200 návštěvníků, pro hudebníky slibuje mnohé: „Sál s jedinečnou možností živého nahrávání má tři podlaží se dvěma velkými balkóny a čtyřmi bary, velkorysé pódium i pro ty největší skupiny a orchestry.

Dodejme jen, že hotel nabídne 39 pokojů a restaurace až 200 míst.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.