Trojboj: Pomalost. Gurun Gurun. Pompéznost. aus. + Poddajnost = Cuushe? Kabinet M Ú Z!
Již 8. dubna vychází netrpělivě vyhlížené album Overgrown Jamese Blakea. Plíživý, přerývaný a potemněle minimalistický klip ilustruje skladbu Voyeur. Drásající gradace.
Víkendová šňůra aus, Cuushe a Gurun Gurun je v plném proudu. Dnešek tedy patří zasněné a cizokrajné orchestraci japonské dívčiny, éterické Cuushe.
Nechcete zameškat ani sekundu vzdělání svých malých? Americká společnost Rockabye Baby! vychází vstříc. Poté, co přetvořili legendy typu The Beatles, U2 anebo Boba Marleyho, nyní vyrukují s The White Stripes.
Dnes na vážnější strunu. V Brně právě startuje JazzFest Brno 2013, jehož předvoj v podobě koncertu Chicka Corey jsme již zmapovali, nyní čeká jazzové nadšence klavírní virtuóz Craig Taborn v divadle Reduta.
Napříč českými luhy a háji projedou japonští kouzelníci Aus a Cuushe, provedou je Gurun Gurun, kteří mají k japonským známým opravdu blízko. S Cuushe koneckonců Gurun Gurun spolupracovali na připravované desce.
Krnovští folkaři Bratři Orffové pokřtí svůj zbrusu nový singl Srůst, jemuž propůjčila svůj hlas zpěvačka skupiny Photolab Magdalena Šalamounová. Přijedou 10. dubna do brněnského Kabinetu MÚZ a 24. dubna se posléze představí v pražském kině Bio Oko.
Lana Del Rey zklidňuje. Nejnovější skladba, cover legendární Cohenovy Chelsea Hotel, tak nejmíň nabádá před pražskou premiérou, klubovou událostí roku, která se uskuteční pro pár stovek šťastných.
Přes alternativu ku hvězdám? Anglicky a černobíle na Islandu? Šlépěje třineckého souboru jsou čím dál výraznější, a tak potěší jistě nejen fanoušky spolupráce s Markétou Irglovou, oscarovou hvězdičkou z Once podobného záběru.
Nepříliš známá hitovka z alba It's Blitz (jeho deluxe verze) otevírá téměř čtyřleté mlčení newyorské trojice Yeah Yeah Yeahs. Jak už jsme psali, tom brzy bude konec se čtyřkou jménem Mosquito, která přijde 16. dubna.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.