Molly Drake – I Remember

Čas od času mě omrzí veškerá současná hudební nabídka a dostanu chuť se podívat do šuplíku. Přehrabovat se v něm, hrabošit, vytahovat desky hudebníků, na které dávno sedl prach a které nabízí krásné cesty časem. Jedním takovým oblíbeným retro potěšením je pro mě i eponymní nahrávka Molly Drake.

Molly Drake (1916–1993), matka a zároveň nevyvratitelná inspirace britského, až posmrtně doceněného písničkáře Nicka Drakea, byla především básnířkou. Hudba pro ni byla jen koníček, skládala si sama pro sebe a pro radost, nic víc. Přesto si pár svých skladeb na přelomu padesátých a šedesátých let v pohodlí obývacího pokoje nahrála a ty loni nečekaně vyšly jako album.

Je to první lo-fi? Je to první DIY deska? Těžko říct. Tak jako tak je atmosféra akustických klavírních skladeb s všudypřítomným šuměním magnetofonové pásky a kouřem zahaleným barovým piánem, osázeným poloprázdnými skleničkami od vína, neodolatelná. Minimálně pro mě.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.